To naprawdę się dzieje! Legendarne studio Hammer Films powraca z nowym horrorem po 60 latach! To właśnie to studio zrewolucjonizowało gatunek horroru wypuszczając takie klasyki jak np Horror Draculi czy Przekleństwo Frankensteina.
Mogłoby się wydawać, że to nierealne. Mimo to horror dobiegł końca! Hammer Films powracają po 60 latach nieobecności z nowym, autorskim horrorem. Oczywiście studio współpracowało przy innych projektach, niemniej to będzie pierwszy, w pełni autorski tytuł ze stajni tegoż kultowego studia. Produkcja będzie nosić tytuł Ithaqua i opowie o najemniku, który próbuje uratować grupę ocalałych.
Hammer Films po 60 latach wprowadza zupełnie nowego potwora do swojego uniwersum. Film Ithaqua osadzony jest w brutalnej, mroźnej dziczy Kanady w XIX wieku, w czasach, gdy handel futrami podupada, a odległy posterunek zmaga się z głodem i ekstremalnymi warunkami. Fabuła skupia się na najemniku, który próbuje ocalić grupę ocalałych, nie tylko przed zimnem i głodem, ale także przed tajemniczą, złowrogą siłą, która na nich czyha. Ci, którzy wpadną w jej sidła, zostają przeklęci i ogarnięci niepohamowanym głodem ludzkiego mięsa. W filmie wystąpią m.in. Luke Hemsworth, Kevin Durand, Michael Pitt, Craig Lauzon i Leenah Robinson.
Hammer Films miało ogromny wpływ na gatunek horroru, rewolucjonizując klasyczne opowieści grozy i nadając im nowoczesny, odważniejszy charakter. Studio zasłynęło reinterpretacją ikon gatunku, takich jak Drakula, Frankenstein czy Mumia, wprowadzając do nich więcej brutalności, gotyckiej atmosfery i subtelnego erotyzmu. Ich filmy były jednymi z pierwszych, które odważnie pokazywały krew na ekranie, co odróżniało je od wcześniejszych hollywoodzkich produkcji grozy.
Hammer wykreowało także nowe gwiazdy horroru, z których największą był Christopher Lee, niezapomniany Drakula, oraz Peter Cushing, odgrywający rolę doktora Frankensteina i profesora Van Helsinga. Obaj aktorzy stali się ikonami gatunku, a ich kreacje do dziś inspirują twórców filmów grozy.
Wpływ studia sięga daleko poza jego złoty okres w latach 50. i 60. – wiele współczesnych horrorów czerpie z jego estetyki i podejścia do narracji. Twórcy tacy jak Guillermo del Toro czy Tim Burton często nawiązują do gotyckiego stylu Hammera, a klasyczne produkcje studia wciąż są uznawane za fundamenty nowoczesnego horroru.
Źródło: bloody-disgusting.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe
Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.