Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Zwiastun i plakat filmu Federer: Ostatnie dwanaście dni od Prime Video

Autor: Szymon Góraj
11 czerwca 2024
Zwiastun i plakat filmu Federer: Ostatnie dwanaście dni od Prime Video

Prime Video publikuje oficjalny zwiastun i plakat do filmu Federer: Ostatnie dwanaście dni. Pełnometrażowy film dokumentalny zadebiutuje 20 czerwca wyłącznie na Prime Video w ramach subskrypcji w ponad 240 krajach i regionach na całym świecie. Federer: Ostatnie dwanaście dni miał swoją światową premierę na Tribeca Film Festival w Nowym Jorku 10 czerwca.

Reżyserowany przez zdobywcę Oscara Asifa Kapadię i reżysera Joego Sabię, Federer: Ostatnie dwanaście dni to intymna opowieść o ostatnich 12 dniach wspaniałej kariery Rogera Federera. Film początkowo miał być pamiątką tylko dla samego tenisisty, a nagrania nigdy nie planowano udostępnić publicznie. Twórcom udało się uchwycić Federera w jego najbardziej bezbronnych i szczerych momentach, gdy żegnał się z grą oraz fanami, którzy byli z nim przez ostatnie dwie dekady. W dokumencie zobaczymy też wywiady z legendarnymi rywalami, ale też prywatnie bliskimi przyjaciółmi Rogera, mi.in. z Rafaelem Nadalem, Novakiem Djokovićem czy Andym Murrayem. Rozmowy te pokażą wyjątkową relację pomiędzy Federerem, a kolegami z kortu. 

Film dokumentalny Prime Video Federer: Ostatnie dwanaście dni został wyprodukowany przez Lafcadia Productions. Producentami są Asif Kapadia i George Chignell. Za reżyserię odpowiada Kapadia i Joe Sabia.

Więcej informacji na Movies Room:

Film będzie dostępny od 20 czerwca wyłącznie na Prime Video w ramach subskrypcji Prime, w ponad 240 krajach na świecie. Klienci Prime mogą korzystać z darmowych i szybkich przesyłek zamówień milionów produktów w sklepie Amazon.pl i dostępu do rozrywki, w tym platformy Prime Video, w ramach jednej subskrypcji za 49 zł rocznie lub 10,99 zł miesięcznie.

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.