Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Dragon Ball otrzyma swój park tematyczny!

Autor: Mikołaj Lipkowski
26 marca 2024
Dragon Ball otrzyma swój park tematyczny!

Okazuje się, że Dragon Ball to tak wielka marka jak Disney. Kultowe anime otrzyma swój własny park tematyczny, który będzie zawierał wiele atrakcji dla fanów kultowej mangi/anime.

W Arabii Saudyjskiej otworzy się pierwszy na świecie park tematyczny poświęcony najbardziej kultowemu anime i mandze. Mowa o Dragon Ball, które w naszym kraju jest najbardziej kultową pozycją z Japonii. 

Dragon Ball ze swoim parkiem 

Dzięki planom stworzenia ambitnego parku rozrywki wkrótce powstanie doskonałe miejsce, w którym będzie można oddać cześć legendarnemu twórcy Dragon Ball, Akirze Toriyamie, podczas gdy świat nadal opłakuje jego stratę. Park tematyczny Dragon Ball ma powierzchnię ponad 500 000 metrów kwadratowych. Będzie zawierał aż 30 przejażdżek i różnych atrakcji. W oficjalnej informacji prasowej możemy przeczytać:

Spółka inwestycyjna Qiddiya z siedzibą w Arabii Saudyjskiej ogłosiła, że będzie budować jedyny na świecie park rozrywki poświęcony Dragon Ball jako część swojego projektu gigantycznego "Qiddiya"!

Park tematyczny Dragon Ball będzie miał imponującą powierzchnię ponad 500 000 metrów kwadratowych i będzie składać się z siedmiu różnych stref, które odtworzą różne ikoniczne miejsca z oryginalnej serii, takie jak Kame House, Capsule Corporation i Planeta Beerusa. W parku odwiedzający będą mogli wziąć udział w przygodzie z Goku i przyjaciółmi, podziwiając świat Dragon Balla, od samego początku anime aż do Dragon Ball Super!

Ten park tematyczny będzie obejmował pięć najnowocześniejszych atrakcji w ramach ponad 30 dostępnych! A jeśli to jeszcze nie wystarczyło do podgrzania atmosfery, planowane jest także wybudowanie 70-metrowego Shenrona, w którym znajdzie się duża kolejka górska!

Dodatkowo na terenie parku będą dostępne w pełni zaopatrzone hotele i restauracje, aby fani mogli zanurzyć się w świecie Dragon Balla na cały dzień pełen zabawy.

Więcej informacji ze świata kina na Movies Room:

O czym jest Dragon Ball?

Dragon Ball historię głównego bohatera, Son Goku, który podróżuje przez różne światy w poszukiwaniu przygód, walki z potężnymi przeciwnikami i zbierania magicznych kul zwanych Smoczymi Kulami, które mogą spełniać życzenia. Seria skupia się głównie na walce między dobrem a złem, przyjaźni, determinacji i siłach nadprzyrodzonych. Dragon Ball podzielony jest na kilka sag, które obejmują różne wydarzenia i antagonistów, z którymi Goku i jego przyjaciele muszą się zmierzyć. Jednym z głównych elementów serii są walki, które są dynamiczne i epickie, wykorzystujące różne techniki walki oraz specjalne umiejętności postaci. Dragon Ball stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych dzieł w kulturze popularnej, mając ogromną bazę fanów na całym świecie.


Źródło: comicbookmovie.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Więcej informacji o
Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.