Elden Ring – nowe informacje o grze. Shadow of Colossus jedną z inspiracji!

Ma to być zdecydowanie najambitniejszy tytuł od From Software, choć nie znamy jeszcze zbyt wielu szczegółów. Póki co wygląda jednak na to, że pierwszą cechą wyróżniającą go na tle Dark Souls, Bloodborne czy Sekiro będzie design świata.

Omnipotent – użytkownik forum ResetERA, który w przeszłości podawał już różne informacje o Elden Ring, i nie tylko – wyjawił ostatnio, jakoby ważną bazą inspiracji From Software były koncepty znane nam już z kultowego Shadow of Colossus. Oczywiście nie dojdzie do zupełnego odwrotu w stronę otwartego świata, jako że występować będą mniejsze, połączone ze sobą lokacje, niczym w chociażby Dark Souls. Otwarte przestrzenie łączyć się zatem będą z misternym level designem, który stanowi wizytówkę gier Fromów. Elden Ring czerpać ma także swoje wzorce z terenów Szkocji.

Inną sporą nowością ma być ciągła zmiana struktury świata. I nie chodzi o „scenariuszowe” przetasowania – bo i to zresztą miało miejsce już przy okazji poprzednich tytułów FS – tylko np. niespodziewane pojawianie się przeciwników w zupełnie innych lokacjach. Pojawić się ma również cykl dnia i nocy oraz zmienność pogody.

Zobacz również: Elden Ring zostanie pokazane w lutym?

Warto zaznaczyć, iż mimo wszystko nadal jesteśmy w fazie plotek, równie dobrze zatem powyższe informacje nie będą prawdziwe. Ale może i jest w tym wszystkim jakieś ziarno prawdy?

Elden Ring to wspólne dzieło twórców serii Dark Souls oraz George’a R.R. Martina. Autor Pieśni lodu i ognia został zaangażowany przez Japończyków w celu opracowania warstwy fabularnej oraz wykreowania fantastycznego świata gry. Podczas rozgrywki będziemy podróżować po rozmaitych królestwach, gdzie staniemy twarzą w twarz z ich przywódcami, a zwycięskie wyjście z tych pojedynków wzbogaci nas o wyjątkowe umiejętności.

Źródło: gamerant.com/ Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?