Advertisement
Advertisement

Manga Deadpoola to najchętniej czytany komiks Marvela?!

Wychodzi na to, że manga Deadpoola jest najchętniej czytanym komiksem Marvela w 2021 roku! Czarno-czerwony najemnik przoduje na świecie!

Deadpool ma obecnie w Japonii serię mangi i jest tak popularna, że osiągnęła tytuł najczęściej czytanego komiksu Marvela w 2021 roku. Wydany w zeszłym roku Deadpool: Samurai, jest oficjalnie częścią Marvel Universe – co oznacza, że ​​cokolwiek się w niej wydarzy, może mieć konsekwencje w całym uniwersum Marvela. Ta seria rozpoczęła się od jednorazowego strzału i rozszerzyła się do serii z debiutem w grudniu 2020 roku.

Zobacz również: Kapitan Ameryka w edycji LGBT! Przełomowa sytuacja w komiksach

Deadpool: Samurai przenosi popularnego bohatera do Japonii. Pierwszy i drugi tom przeczytano już ponad milion razy, a pozostałe są tuż za nim. Ostatnim wydanym komiksem w Ameryce Północnej, który osiągnął liczbę ponad miliona egzemplarzy, był Star Wars nr 1 w 2015 roku. W 2020 roku, szczytował Wolverine # 1, z szacowaną liczbą 196 441 egzemplarzy.

Deadpool: Samurai ma przewagę nad innymi komiksami Marvela, ponieważ można go czytać za darmo w aplikacji Shonen Jump+. Magazyn online zawiera powieści graficzne lub mangę w ich ojczystym języku. Seria nie jest jeszcze dostępna w języku polskim (ani nawet angielskim). Niestety, żadne inne wydanie tej serii nie zostało jeszcze ogłoszone. Biorąc pod uwagę sukces serii Deadpoola, byłoby szokujące, gdyby Marvel nigdy jej nie przetłumaczył.

Zobacz również: DC świętuje Miesiąc Dumy. W czerwcu pojawi się DC Pride!

Deadpool po raz pierwszy pojawił się w Nowych Mutantach #98 w lutym 1991 roku. Stworzyli go pisarz Fabian Nicieza i Rob Liefeld. Zaczynał jako przeciwnik w tej serii, a także jako jeden z Broni X, ale później wyrósł i rozwinął się w przełamującego czwartą ścianę bohatera, którego fani znają i kochają teraz z tytułowych filmów z udziałem Ryana Reynoldsa.


Źródło: Screen Rant, ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Dziennikarz

Geek, student, audiofil. Zbieram komiksy i płyty winylowe. Poza filmami, kocham także muzykę. Wierny fan X-Men, Scarlett Johansson, Elizabeth Olsen czy Anyii Taylor-Joy.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?