Advertisement
Advertisement

Kapitan Ameryka w edycji LGBT! Przełomowa sytuacja w komiksach

W tym roku jeden z najsłynniejszych herosów nie tylko Marvela, ale i wszelkich komiksów obchodzi 80. rocznicę. Postanowiono uczcić to w dość niestandardowy sposób.

Jak powszechnie wiadomo, Steve Rogers nie jest jedyną osobą, która miała zaszczyt dzierżyć tarczę z vibranium. Obok niego pojawili się m.in. Bucky Barnes czy Sam Wilson. Tym razem z okazji  pojawi się miniseria pod tytułem The United States of Captain AmericaRogers oraz John Walker oraz wspomniani Wilson i  Barnes muszą odnaleźć zaginiony oręż. Po drodze spotkają różne osoby, które czerpiąc wzór z Kapitana bronią swoich własnych społeczności. Przede wszystkim zaś ma się pojawić Aaron Fischer, który zostanie pierwszym przedstawicielem LGBT ze słynną tarczą u boku. Napisana przez  Joshuę Trujillo postać ma zostać przedstawiona w pierwszym zeszycie tej jubileuszowej pięcioczęściowej serii.

fot. Materiały prasowe – kolaż

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?