Wydawnictwo Les Éditions Albert René przygotowuje dla wszystkich miłośników Asteriksa piękną niespodziankę na 2023 rok! Premierowy 40. album pojawi się 26 października. Przy okazji tej nowej komiksowej przygody Les Éditions Albert René, Anne Goscinny i Sylvie Uderzo z radością oznajmiają pojawienie się nowego, nieugiętego scenarzysty: Fabcaro.
Ten nowy duet autorów, kontynuuje w niniejszym albumie dzieło René Goscinnego i Alberta Uderzo – genialnych twórców tej wyjątkowej sagi, uwielbianej przez miliony czytelników we wszystkich zakątkach świata.
Co dla nas szykują autorzy w 40. przygodzie Gala Asteriksa?
TYLKO TUTAJ
NIEPUBLIKOWANA PLANSZA
Cóż się szykuje w naszej wiosce? Jakiż giez ukąsił naszych galijskich przyjaciół?
NA TEUTATESA! ODPOWIEDŹ POZNACIE 26 PAŹDZIERNIKA 2023 ROKU!
NOWY SCENARZYSTA 40. ALBUMU: FABCARO
Nowy utalentowany autor Fabcaro dołącza do rysownika Didiera Conrada, aby upichcić tę 40. galijską przygodę! Oto debiut tego artysty w świecie Asteriksa!
DIDIER CONRAD
Didier, jak pan przyjął współpracę z nowym akolitą? I czy coś to zmieniło w pańskich zwyczajach, w porównaniu z pracą z Jean-Yves Ferrim?
Praca z Jean-Yvesem to była czysta przyjemność! Praca z Fabcaro jest równie cudowna! Obaj mają przebogatą wyobraźnię i wielką przyjemność sprawia mi nadawanie formy ich historiom, a ta najbliższa skrywa dla was piękne niespodzianki!
JEAN-YVES FERRI
Jean-Yves, już pan nie dowodzi w albumie nr 40. Z jakiego powodu?
Pomyślałem sobie: 40? Galia? I to mi przypomniało, że od dawna trzymam w zawieszeniu album „De Gaulle a la plage”, którego akcja toczy się w latach 40. W Londynie... (śmiech). Pracuję więc nad nim i nie mogłem ofiarować tyle mojego czasu małemu Galowi, aby stworzyć przygodę godną tej postaci. Ale wiem, że Fabcaro przygotował dla was piękną historię, pełną humoru i nagłych zwrotów akcji.
TWÓRCY
Jest rok 1959 n.e.
Scenarzysta René Goscinny i rysownik Albert Uderzo są pod ogromną presją. Muszą stworzyć oryginalną serię komiksów czerpiących z kultury francuskiej dla pierwszego numeru magazynu „Pilote”, który ma się ukazać kilka tygodni później. W mieszkaniu Alberta Uderzo dwaj autorzy łamią sobie głowy podczas sesji „burzy mózgów”, teraz już historycznej:
— „Przytocz mi najważniejsze okresy historii Francji” – zaczyna René
— „Cóż, mamy okres prehistoryczny” – próbuje Albert.
— „Nie, już wykorzystany” – odpowiada jego przyjaciel.
— „Więc może Galia i Galowie?”
René natychmiast chwyta piłkę w locie! „W ciągu dwóch godzin wszystko zostało zrobione, postanowione...” – mówi scenarzysta.
Tak właśnie rozpoczęły się przygody Asteriksa – 29 października 1959 roku, w pierwszym numerze magazynu „Pilote”. Wkrótce cała Galia zostaje zajęta przez Rzymian, magiczny wywar, kalambury i zagadkowe łacińskie cytaty. Cała? Tak, cała! Na długie, wspaniałe chwile przygody i zabawy.
„Imperium smoka”
Nowy ilustrowany album – premiera: 15 lutego 2023 roku
[gallery ids="224860,224861"]
„Imperium smoka” to album w formie opowiadania stworzony na podstawie filmu animowanego o tym samym tytule, którego polska premiera w kinach już 10 lutego 2023 roku. Jest 50 rok p.n.e. Chiny. Zdradziecki książę Deng Tsin Qin doprowadza do zamachu stanu, a cesarzowa zostaje uwięziona. Księżniczka Fu Yi, jedyna córka cesarzowej, ucieka z kraju i udaje się do małej galijskiej wioski, aby prosić dzielnych wojowników Asteriksa i Obeliksa o pomoc w uwolnieniu swojej matki. Okazuje się bowiem, że o ich nadludzkiej sile mówi się nawet w Szanghaju! Dwaj przyjaciele bez chwili wahania zgadzają się i wszyscy wyruszają w długą, pełną przygód podróż do Chin. W tym samym czasie Cezar, spragniony nowych podbojów, wraz ze swoją armią również zmierza w kierunku imperium smoka... Będzie się działo!
Scenariusz napisał Olivier Gay, a rysunki stworzył Fabrice Tarrin. Ci dwaj francuscy autorzy są nam już znani z innego opowiadania o Asteriksie i Obeliksie pt. „Tajemnica magicznego wywaru”.
Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.