Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Anime Dan Da Dan pojawi się na Netflixie w październiku 2024 roku

Autor: Bianka Turzyńska
12 marca 2024
Anime Dan Da Dan pojawi się na Netflixie w październiku 2024 roku

Popularna manga wreszcie doczeka się adaptacji. Netflix zapowiada światową premierę na październik 2024 roku. Za produkcję odpowiedzialne będzie studio Science Saru. Dostępne są dwa zwiastuny. 

Dan Da Dan to manga autorstwa Yuikinobu Tatsu, która od kwietnia 2021 roku była publikowana w piśmie internetowym Shōnen Jump+, a dotychczas ukazało się 13 tomów. Ostatni z nich w 2024 roku. Na polskim rynku natomiast manga pojawiła się dzięki wydawnictwu Studio JG, specjalizującym się w japońskich komiksach i związanym z magazynem Otaku.  

Więcej o anime przeczytasz na Movies Room:

Jak ostatnimi czasy mieliśmy okazję obserwować, anime odnosi spore sukcesy na platformie Netflix. Z pozytywnym odbiorem spotkał się chociażby oryginalne serie takie jak Scott Pilgrim Takes Off, wyprodukowany przez studio Science Saru. Studio wcześniej zrobiło także Devilman Crybaby, czy Japan Sinks:2020. Ta sama utalentowana ekipa będzie odpowiedzialna za Dan Da Dan. Netflix potwierdził, że anime pojawi się na platformie w październiku 2024 roku. Do sieci trafił także zwiastun serialu (w dwóch wersjach, jednej dla Netflixa, drugiej dla platformy Crunchyroll). Na ten moment fani podejrzewają, że Dan Da Dan w wersji zaanimowanej będzie dość wierny internetowej mandze.  

O czym jest Dan Da Dan?

Główną bohaterką jest Momo Ayase, pochodząca z rodziny medium i zakorzeniona w kulturze okultystycznej. Momo jest przekonana o obecności duchów na ziemi, ale nie uznaje istnienia kosmitów. Natomiast jej kolega z klasy, Okarun, uważa odwrotnie. Oboje próbują udowodnić sobie, że drugie ma rację, więc wspólnie udają się w miejsc, w których podobno występują zjawiska paranormalne. Okazuje się, że prawda leży pośrodku.  

Szczegóły produkcji

Gatunkowo zarówno manga jak i anime zaklasyfikowane jest jako science-fiction z dodatkiem komedii i romansu. Scenariuszem zajmuje się Hiroshi Seko, który pracował nad Jujutsu Kaisen, czy ostatnim sezonem Attack On Titan’s. Reżyserem Dan Da Dan będzie Fuga Yamashiro (Wehikuł Tatami). Głównym bohaterom głosu udzielą Shion Wakayama (Gridman Universe) i Natsuki Hanae (Miecz Zabójcy Demonów).  

Źródła: Geek Parade

 

Fanka filmów, literatury i popkultury, od małego karmiona klasykami kina przez rodziców- filmoznawców. W wolnych chwilach spędza czas na chodzeniu na koncerty, siedzi przy nowym cosplay'u lub dobrej herbacie i jeszcze lepszej książce. Miłośniczka Tolkiena i animacji wszelkiej maści.

Więcej informacji o
Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.