Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

LALIGA: Nie tylko na boisku z oficjalną zapowiedzią. Sportowa produkcja od Netflix

Autor: Szymon Góraj
24 maja 2024
LALIGA: Nie tylko na boisku z oficjalną zapowiedzią. Sportowa produkcja od Netflix

LALIGA: Nie tylko na boisku to pierwszy sportowy serial dokumentalny Netflixa o najważniejszych hiszpańskich rozgrywkach piłkarskich.

LALIGA to nie tylko rywalizacja Lewandowskiego z Bellinghamem i Barcelony z Realem Madryt. To przede wszystkim pasja i emocje. Rozgrywki toczą się na boisku, ale także poza nim: w szatni, na trybunach, na obrzeżach stadionu, w czasie meczu, przed i po nim.

 Poznamy losy wielkich piłkarzy, którzy w 2024 roku zakończyli kariery, jak Rakitic, Mata czy Muniaín. Ukazana zostanie też między innymi historia odkrycia ubiegłego sezonu, jakim niewątpliwie była Giorona. Zobaczymy również z bliska, jak zawodnicy i kibice przeżywają Gran Derbi i oczywiście El Clásico – mówi Álvaro Díaz, dyrektor ds. hiszpańskich produkcji non–fiction w Netflix.

Jestem bardzo zadowolony z tego projektu. Po raz pierwszy jedna z głównych światowych lig piłkarskich odważyła się na taki serial. Netflix będzie najlepszym partnerem podróży za kulisy hiszpańskiej piłki nożnej. Widzowie doświadczą różnorodności i siły LALIGA. Zobaczą nie tylko ogromną więź między fanami i ich klubami, ale również presję, z jaką mierzą się piłkarze i trenerzy poza meczami – opowiada Martínez Roig, producent wykonawczy serialu.

Wydarzenia opowiedziane w serialu dokumentalnym skupią się na rozgrywkach LaLiga w sezonie 2023–2024. Mecze Primera División to jedne z najważniejszych i najlepszych starć piłkarskich na świecie, podczas których wyjątkowe kluby walczą w obronie prestiżu, ścierając się jednocześnie z własnymi słabościami. Nowy serial to kolejna produkcja z coraz szerszej oferty programów Netflix dotyczących sportu takich jak Formuła 1: Jazda o życie, Break Point czy Puchar Sześciu Narodów z bliska. Po raz pierwszy umożliwi spojrzenie za kulisy najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii i poznanie osobistych historii bohaterów jednej z najpopularniejszych lig piłkarskich na świecie.

Wieści ze świata seriali na Movies Room:

Chcieliśmy pokazać bardziej ludzką stronę sportowców. Porozmawiać z nimi o zdrowiu psychicznym, dyskryminacji ze względu na wiek, podnoszeniu się po porażce, przywiązaniu do barw i miasta. Wszystkie kluby były bardzo zaangażowane w powstawanie tego dokumentu – dodaje Juan Gordon, producent filmowy Morena Films.

Źródło: Netflix

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.