Rewolucja – Netflix kasuje francuski serial

Od pewnego czasu wiemy, że Netflix monitoruje oglądalność swoich produkcji. W związku z tym ma statystki ile osób rozpoczyna i kończy serię, aby sprawdzić czy powrót jest opłacalny. Wygląda na to, że francuski serial Rewolucja nie przekonał fanów, do obejrzenia go w całości.

Rewolucja to francuski serial polityczno-kostiumowy przedstawiający alternatywną historię rewolucji francuskiej. Akcja serialu stworzonego przez Aurélien Molas dzieje się w 1787. Tajemnicza choroba atakuje arystokratów, którzy zaczynają mordować ludzi. Wydaje się, że choroba zmieni bieg historii.

Zobacz również: Rozczarowani – recenzja 3. sezonu serialu Netflixa!

Chociaż serial początkowo zyskiwał pozytywne recenzje, nie było to wystarczające aby Netflix zainwestował w następny sezon. Damien Couvreur – dyrektor działu francuskich produkcji w wywiadzie dla Allocine przyznał, że serial Rewolucja zostanie skasowany.

Rewolucja rzeczywiście przyciąga wielu widzów poza granicami Francji. Dla nas to dowód, że Francja, jej historia, jej dziedzictwo mogą zainteresować międzynarodową publiczność. Jednak nie zamierzamy tworzyć kolejnego sezonu Rewolucji. Chociaż wzbudzała ona ciekawość, publiczność nie znalazła tego co chciała.

Pomimo tego, że serial dobrze się sprawdził poza Francją, to nie zrobił wystarczającego wrażenia aby ludzie trzymali się go do końca. Mimo, że serial został skasowany pierwszy sezon francuskiej produkcji ciągle dostępny na Netflixie.


Źródło: allocine.fr, whats-on-netflix.com / Ilustracja Wprowadzająca: Netflix

Entuzjastka literatury i kina. Wielbicielka odkrywania nowych seriali oraz filmów. Poza tym ogromna fanka Formuły 1 i Disneya

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?