Showrunnerka serialowego Wiedźmina zrobiła sobie przerwę od Twittera z powodu ataków internautów

Ostatnimi czasy hollywoodzcy twórcy wycofujący się z mediów społecznościowych stanowią dość powszechny widok. Starczy choćby wspomnieć zawieruchę związaną z Kelly Marie Tran Tym razem chodzi o Lauren S. Hissrich. Showrunnerka Wiedźmina od platformy Netflix postanowiła nieco odpocząć od Twittera z powodu napięć związanych z ostatnimi kontrowersjami castingowymi.

Chodzi oczywiście o głośną dziś niewiadomą w kwestii tego, jakiego koloru skóry ma być Ciri. Oczywiście posypała się lawina krytycznych komentarzy, do których najłagodniejsze było przypominanie o tym, że w przeszłości publicznie oświadczyła, że nie będzie robić znaczących zmian w adaptacji:

Wiedźmin to ekranizacja serii powieści i opowiadań fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Głównym bohaterem jest łowca potworów wiedźmin Geralt, a wcieli się w niego Henry Cavill. Oficjalny opis serialu brzmi następująco: „Wiedźmin Geralt, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra.”

Zobacz również: Powstała petycja w sprawie castingu i domniemanego koloru skóry Ciri w serialu Wiedźmin

Producentami wykonawczymi serialu są Lauren Schmidt Hissrich, Sean Daniel, Alik Sakharov, Jason Brown, Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko.  Za reżyserię poszczególnych odcinków będą odpowiadać: Alik Sakharov (Gra o Tron, Marco Polo), Alex Garcia Lopez (Luke Cage, Daredevil) i Charlotte Brandstrom (Outlander). Andrzej Sapkowski, twórca książek i postaci Białego Wilka, pełni rolę konsultanta kreatywnego.

Pierwszy sezon liczyć będzie osiem odcinków i zadebiutuje na Netfliksie w 2019 roku.

Źródło: ew.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?