Sony w końcu się ugięło! Cross-play Rocket League na PS4 już dostępny

Japoński gigant w końcu spełnił oczekiwania graczy i pozwolił na multiplatformową rozgrywkę w Rocket League, przed którą wzbraniał się już od dłuższego czasu.

Studio Psyonix ogłosiło, że dołącza do programu PS4 Crossplay Beta. Oznacza to, że wszyscy fani piłki kopanej samochodami będą mogli zmierzyć się w Rocket League nie tylko z posiadaczami Ps4, ale także XOne, Switch oraz PC.

Deweloper nie krył zadowolenia z tego faktu i nie zapomniał przy okazji podziękować swoim fanom za wsparcie w walce o cross-play na PS4:

Z radością ogłaszamy, że począwszy od teraz, Rocket League wszedł do programu PlayStation Crossplay Beta! Dzisiejsze ogłoszenie jest dla nas ważne w Psyonix, ponieważ wiemy, jak bardzo nasza społeczność od dawna potrzebuje pełnej obsługi między platformami. To dzięki wam, naszym fanom i naszym hojnym partnerom. W imieniu całego zespołu DZIĘKUJEMY za waszą pasję i wytrwałość.

Póki co multiplatformowa rozgrywka znajduje się w fazie bety, dlatego nie jest dostępna domyślnie. Aby ją aktywować należy udać się do opcji w menu głównym, a następnie wybrać Cross-Platform Play w zakładce gameplay.

Zobacz również: Poznaliśmy szczegóły nadchodzącej aktualizacji do Battlefield V!

Jeszcze nie tak dawno Sony wzbraniało się przed możliwością sieciowej rozgrywki pomiędzy platformami twierdząc, że „PS4 to najlepsze miejsce do grania”. Jak widać Japończycy coraz bardziej przekonują się do takiego rozwiązania. Cross-play na PS4 obsługuje już Fortnite, a teraz dołącza do niego Rocket League. Miejmy nadzieję, że ta tendencja utrzyma się i deweloperzy nie będą natrafiać już na opór ze strony PlayStation.

Źródło: wccftech.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Entuzjasta kina klasycznego, fan filmów SCI-FI ubiegłego wieku oraz nałogowy konsolowiec.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?