Nowa Fantastyka Wydanie Specjalne już w kioskach

Do sprzedaży trafił przed weekendem trzeci tegoroczny numer Fantastyki. Wydania Specjalnego – poświęconego tylko literaturze, bez publicystyki, wydania kultowego polskiego magazynu literackiego.

Numer otwiera Artur Laisen  z długim, klimatycznym tekstem Dziedzictwo. Dalej kosmiczne SF od Bartek Biedrzycki Połowa nieba, w którym Polska stała się kosmiczną potęgą. Następnie jest Niebo w kwiatku koniczyny Blake Charlton, obracające się w medycznym klimacie, o pewnej niezwykłej dziewczynce. Rich Larson i Pattaya to ty to opowiadanie o przekręcie nie z tej Ziemi, które może spodobać się fanom filmów w stylu Złap mnie, jeśli potrafiszSiedem lat od domu Naomi Novik to tekst nieco inny niż te, z którymi kojarzymy autorkę na co dzień, gdzieś z pogranicza fantasy i SF. E. J. Swift i jego Pogodynka zamykają numer inspiracjami wojennymi i nieco apokaliptycznymi: co się stanie, gdy zepsujemy świat, a ten nam się odwdzięczy?

Fantastyka Wydanie Specjalne

Wydanie Specjalne to kwartalnik, w którym redakcja Nowej Fantastyki zamieszcza zwykle dłuższe, interesujące teksty fantastyczne, także mikropowieści. Ukazuje się 4 razy do roku w stosunkowo niewielkim nakładzie. Nie zawiera tekstów publicystycznych ani nawet wstępniaka – to paczka czystej literatury fantastycznej.

Źródło: Fantastyka.pl, ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?