Dlaczego wybrać projektor? Poznaj pięć istotnych powodów!

Telewizory z roku na rok kuszą coraz to większymi ekranami, szerszą paletą barw czy wyższą rozdzielczością. Miłośnicy filmów, seriali i gier, którzy akurat stoją przed dylematem co kupić nie mają łatwego zadania. Próbując dostosować swój wybór do możliwości finansowych nierzadko rezygnujemy z niektórych opcji zupełnie zapominając że są jeszcze projektory. W ich przypadku nie trzeba iść na żadne kompromisy. Idealnie pokazują to produkty Epsona oferując nie tylko szerokie spektrum rozdzielczości od Full HD po 4K, ale też wyjątkowo szczegółowy, jasny i wyraźny obraz z doskonałą czernią i żywymi kolorami. A to jeszcze nie wszystkie ich zalety. Są bowiem i takie, które z miejsca deklasują każdy telewizor. Oto 5 sytuacji, w których projektory Epsona ujawniają swoją przewagę.

Kinowa wielkość….

Któż by nie chciał obejrzeć filmu na przeogromnym, 7,5-metrowym ekranie siedząc w domu, na swojej ulubionej sofie? Z projektorem to możliwe. Bez trudu potrafi to choćby Epson EH-TW5650, który dorzuca do tego jeszcze obsługę obrazu 3D i jasność na poziomie 2500 lumenów. Jakby tego było mało, dzięki WiFi i wsparciu technologii Miracast, tenże wielki ekran można wykorzystać podczas imprezy do pokazu wakacyjnych zdjęć i filmów, wprost z naszego androidowego smartfona. A wszystko to w rozdzielczości Full HD, już za niecałe 4 tys. zł.

…doskonałego obrazu…

Nowoczesne projektory Epsona gwarantują wyrazisty, intensywny obraz o ponadprzeciętnej głębi w dowolnych warunkach oświetleniowych, również w bardzo widnych pomieszczeniach. Tu z pomocą przychodzi  autorska technologia 3LCD, która dzięki wysokiemu natężeniu światła barwnego (CLO) pozwala co najmniej 3-krotnie podbić jasność kolorów. Za jej sprawą obraz jest naturalny, żywy i, co najważniejsze, pozbawiony niechcianych refleksów czy „efektu tęczy”.

…w każdym miejscu…

Telewizor potrzebuje przestrzeni. Im większy, tym więcej trzeba mu jej zagwarantować. Projektor możesz postawić wszędzie. Nie zabiera miejsca, nie potrzebuje specjalnego stolika czy połowy ściany, na której wisząc próbuje udawać awangardowe dzieło sztuki. Czasem wystarczy wręcz postawić go tuż przed ekranem, jak w przypadku Epsona EH-LS100, pierwszego laserowego projektora Full HD UST (o krótkiej ogniskowej), już który z odległości 5,6 cm potrafi zapewnić olbrzymi obraz (70”) , a odsuwając go nieco dalej dostajemy ekrano przekątnej nawet 130 cali!

…i czasie

Kto powiedział, że filmowe emocje trzeba przeżywać w samotności? Jeśli znajomi akurat pojechali na działkę czemużby ich nie odwiedzić, z projektorem pod pachą. Proste podłączenie i konfiguracja pozwala w kilka chwil „rzucić” obraz nawet na ścianę budynku. Poza tym właśnie dla takich sytuacji we wspomnianym wcześniej projektorze EH-TW5650 zamontowano głośnik. Ma go również tańszy jego odpowiednik, model EH-TW650. Oba mogą tak służyć nawet 11 lat, bo czas eksploatacji lamp wynosi aż 7500 godzin.

Więcej za mniej

Nie ma co zaprzeczać, tam gdzie liczy się rozmiar ekranu i jego pełna skalowalność projektory są bezkonkurencyjne. 300-calowy ekran w przypadku telewizorów jest jak dotąd nieosiągalny, a nawet gdyby był jego cena byłaby kosmiczna. Tymczasem takie właśnie kinowe doznania zapewnia już budżetowy projektor Epson EH-TW650, w cenie około 2,5 tys. zł. Koszty eksploatacji też nie są wygórowane, bo jeśli nawet, po kilku latach użytkowania, zajdzie potrzeba wymiany lampy to cała operacja zamknie się w okolicach 300 zł.

Co ważne, w czasie mistrzostw można spodziewać się dużych promocji na niektóre modele, więc warto sprawdzać ceny w popularnych sklepach stacjonarnych i internetowych!

Redaktor naczelny

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy . Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?