Graliśmy już w Marvel’s Avengers! Nasze wrażenia z bety!

Dzięki uprzejmości dystrybutora miałem okazję zagrać w Marvel’s Avengers! Już dziś wystartowały beta testy gry, w których i Wy możecie wziąć udział. Podczas bety możemy zapoznać się z fragmentem kampanii fabularnej, a także z misjami w trybach online. Zaznaczę już na początku, że beta jest bardzo obszerna oferując ok 4 godzin przedniej rozrywki!

Dla przypomnienia rozpiska bety:

  • 7-9 sierpnia – PlayStation 4 – dla preorderowców
  • 14-16 sierpnia – PlayStation 4 – dla wszystkich | Xbox One / PC – dla preorderowców
  • 21-23 sierpnia – otwarta beta dla wszystkich

Rozpocznijmy od kampanii fabularnej, wobec której rzesza fanów Marvela żywi ogromne nadzieję. Akcja gry zaczyna się w Dniu A, kiedy to Kapitan Ameryka, Iron Man, Hulk, Czarna Wdowa i Thor biorą udział w wielkim wydarzeniu na helicarrierze w San Francisco. Celebracja zostaje przerwana nieoczekiwanym atakiem na most Golden Gate. Na polecenie Kapitana Ameryki Mściciele ruszają sprawdzić sytuację. W tym momencie rozpoczyna się znana z udostępnionego wcześniej gameplaya rozgrywka, w której wcielić możemy się we wszystkich członków Avengers. Podczas pierwszych misji ujrzymy kryzys, w którym postawieni zostaną Mściciele, oraz poznamy historie Kamali Khan, której celem będzie zjednoczenie legendarnej grupy. Już w pierwszych godzinach gry graczy czeka starcie z ikonicznymi złoczyńcami i masa easter eggów dla prawdziwych fanów Marvela! Historia zapowiada się ciekawie i z czystym sumieniem napisać mogę, że czekam na więcej!

Przyznam, że po pierwszych materiałach promocyjnych gry podszedłem do tytułu z dużym dystansem. Największą niespodzianką okazała się niesamowita grywalność. System walk jest dość prosty i opiera się na katowaniu dwóch przycisków, co jakiś czas aktywując ciosy specjalne, Niby nic wyszukanego, a jednak podobnie jak w np. God of War przedzieranie się przez fale przeciwników jest niesamowicie efektowne. Każdy z bohaterów ma dostęp do innych ataków, posiadając własne drzewko modyfikacji, ale o tym za chwilę.

Beta Marvel’s Avengers to nie tylko dobra wizytówka kampanii fabularnej, ale również kilka trybów sieciowych. W kooperacji możemy wypróbować tryby takie jak: H.A.R.M. Room, War Zone czy Drop Zone.

War Zone to misje fabularne, które możemy przejść sami bądź z udziałem znajomych. Drop Zone to krótsze aktywności, w pewnym stopniu okrojone wersje War Zones skupiające się na danym celu.  W trybie H.A.R.M. wchodzimy do sali treningowej, gdzie czeka nas walka z hordami wrogów. Dodatkowe tryby dadzą nam dodatkowe wyposażenie, oraz doświadczanie. Wybrany przez nas bohater będzie w każdej misji zdobywał pd, które przypisane będzie tylko do niego. Warto więc po przetestowaniu możliwości kilku Avengersów zdecydować się na grę swoim faworytem.

Jeśli miałbym wskazać błędy, które napotkałem podczas rozgrywki, to z pewnością niedopracowany dubbing, przez który co jakiś czas przebija się angielska wersja. Grafika nie wygląda źle, na poprawę jednak zasługują modele postaci. Wszystko to jednak tylko drobnostki przy zaskakującej grywalności i niesamowitym – filmowym charakterze rozgrywki!

Gra Marvel’s Avengers pojawi się 4 września 2020 r. jednocześnie na PlayStation 4, Xbox One, komputery PC, a także w usłudze Stadia. Pod koniec 2020 roku, gra otrzyma również wersje na konsole nowej generacji.

Ilustracja główna: Materiały prasowe

Redaktor naczelny

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy . Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?