Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Niemal odrzuciła rolę w Seksie w wielkim mieście! Poznaj 5 ciekawostek o Sarah Jessice Parker!

Autor: Ewa Filipowicz-Gmerek
2 kwietnia 2024
Niemal odrzuciła rolę w Seksie w wielkim mieście! Poznaj 5 ciekawostek o Sarah Jessice Parker!

Sarah Jessica Parker to amerykańska aktorka i producentka, która urodziła się 25 marca 1965 roku w Nelsonville. Jej kariera rozpoczęła się, kiedy Sarah miała zaledwie 8 lat i wystąpiła w telewizyjnej adaptacji Dziewczynki z zapałkami. To otworzyło jej drogę m.in. na scenę Broadwayu, na której występowała razem z rodzeństwem. Uczęszczała na lekcje baletu i gry na skrzypcach. Jej przełomową rolą w karierze była zdecydowanie postać Carrie Bradshaw w kultowym serialu Seks w wielkim mieście. Dziś do jej filmografii należą m.in.: Hokus pokus, Rodzinny dom wariatów, Sylwester w Nowym Jorku czy I tak po prostu…. Poznaj 5 ciekawostek na temat aktorki!

Miała czarną suknię ślubną

Aktorka od 1997 roku jest żoną Matthew Brodericka. Na swój ślub wybrała czarną suknię, ponieważ, jak powiedziała:

Byłam zbyt zawstydzona, żeby wyjść za mąż w bieli. Zarówno Matthew, jak i ja nie chcieliśmy, aby ludzie zwracali na nas dużą uwagę.

Postawiła na ciemną, marszczoną kreację od marki Morgane Le Fay.

Niemal odrzuciła rolę w Seksie w wielkim mieście

Przed przyjęciem najbardziej ikonicznej roli w swojej karierze aktorka miała nieco obaw. Do tej pory występowała sporo w teatrze i filmach, co pozwalało jej na elastyczniejszy grafik. Nie chciała wiązać się z produkcją telewizyjną, a poza tym nie do końca przemawiały do niej poruszane w scenariuszu kwestie. Ostatecznie jednak zdecydowała się na udział w serialu, co zdecydowanie było jedną z najlepszych decyzji w jej życiu.

Zobacz również: Bryan Cranston podejrzany o morderstwo! Poznaj 5 ciekawostek o aktorze z Breaking Bad!

Fot. kadr z serialu Rozwód

Chciała zagrać w Pretty Woman

Sarah Jessica Parker ubiegała się o rolę w jednej z najbardziej kultowych komedii romantycznych. Zamiast niej angaż w Pretty Woman otrzymała jednak Julia Roberts.

Pracowała na planie nawet 20 godzin dziennie

Seks w wielkim mieście to niezwykła przygoda, jaka przydarzyła się Parker wraz z Kim Cattrall, Cynthią Nixon i Kristin Davis. Trzeba jednak pamiętać, że był to również bardzo wymagający czas w jej karierze. W jednym z wywiadów aktorka przyznała, że kiedy wcielała się w Carrie, niekiedy spędzała na planie od 18 do 20 godzin dziennie.

Fot. kadr z filmu Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

Nawiązała przełomową współpracę z firmą Gap

Kiedy skończyły się zdjęcia do czwartego sezonu Seksu w wielkim mieście, aktorka podpisała kontrakt reklamowy z firmą Gap. Umowa opiewała na 38 milionów dolarów, co było pierwszą taką współpracą w historii marki. Reklamy wzbudziły nieco kontrowersji, ponieważ styl ubrań Gap niekoniecznie pokrywał się z tym, co nosiła Carrie Bradshaw. Mimo tego poskutkowały sukcesem sprzedażowym.

Źródła: Vogue, The Richest, imdb / Ilustracja wprowadzenia: Seks w wielkim mieście

Copywriterka, absolwentka filologii polskiej i publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia, podróży i platform streamingowych.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.