Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Dlaczego zagrał w Szklanej pułapce? Poznaj 5 ciekawostek o Brusie Willisie!

Autor: Ewa Filipowicz-Gmerek
14 maja 2024
Dlaczego zagrał w Szklanej pułapce? Poznaj 5 ciekawostek o Brusie Willisie!

Bruce Willis przyszedł na świat 19 marca 1955 w niemieckim mieście Idar-Oberstein. To amerykański aktor i muzyk, znany przede wszystkim z produkcji kina akcji. Studiował aktorstwo, a swoją karierę rozpoczynał, jak wiele innych gwiazd, na deskach teatrów. Jedną z jego pierwszych ról była ta w serialu Na wariackich papierach. W ostatnich latach aktor zmaga się z afazją, a jego rodzina w 2022 roku ogłosiła, że Willis oficjalnie kończy karierę. W jego filmografii znajdują się takie tytuły jak m.in.: Szklana pułapka, Ze śmiercią jej do twarzy, Pulp Fiction, 12 małp, Szósty zmysł czy Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom. Poznaj 5 ciekawostek o aktorze!

Wziął ślub po czterech miesiącach znajomości

Bruce Willis poznał Demi Moore na pokazie filmu Zasadzka w 1987 roku. Niewiele wcześniej aktorka zerwała zaręczyny z dotychczasowym partnerem, ponieważ na jaw wyszły jego zdrady. Po czterech miesiącach od pierwszego spotkania Willis poślubił Moore, a ich małżeństwo trwało od 1987 do 2000 roku.

Powód, dla którego pojawił się w Szklanej pułapce

Rola w Szklanej pułapce jest jedną z najbardziej ikonicznych w karierze aktora. Zanim jednak Willis ją otrzymał, najpierw odrzucili ją Arnold Schwarzenegger i Sylvester Stallone. Bruce znalazł się w obsadzie filmu sensacyjnego, ponieważ producenci uznali, że wniesie on ciepło i humor do zimnej i pozbawionej poczucia humoru postaci Johna McClane'a.

Zobacz również: Dinozaury w Falloucie?! Poznaj 5 ciekawostek o kultowej serii gier!

Fot. Szklana pułapka

Zaangażował się w wojnę w Iraku

Aktor był jedną z nielicznych gwiazd Hollywood, które publicznie poparły wojnę w Iraku. Poza nim na taki krok zdecydowali się Arnold Schwarzenegger czy Charlton Heston. Willis zaoferował nawet milion dolarów dla człowieka, który schwyta Saddama Husajna. Okazało się jednak, że przepisy wojskowe zabraniają żołnierzom przyjmowania takich nagród.

Odrzucił rolę w filmie Uwierz w ducha

Bruce Willis odmówił udziału w hicie z 1990 roku. Zamiast niego w rolę głównego bohatera wcielił się Patrick Swayze. Willis uważał, że fabuła się nie przyjmie, a odgrywanie ducha zaszkodzi jego karierze. Mimo tego w 1999 roku zagrał przecież w Szóstym zmyśle, który do dziś uznaje się za jeden z najlepszych tytułów w jego filmografii.

Fot. Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom

W młodości bardzo się jąkał

Podobnie jak Emily Blunt, aktor miał problemy z jąkaniem. W walce z dolegliwością pomogło mu aktorstwo. W jednym z wywiadów powiedział:

Okropnie się jąkałem, ale potem w liceum grałem w teatrze i kiedy zapamiętywałem słowa, nie jąkałem się, co było po prostu cudowne. Początek stopniowego zanikania jąkania. Myślałem, że jestem niepełnosprawny.

Zobacz zwiastun filmu Zabójca z 2023 roku. To jedna z ostatnich produkcji, w których pojawił się Bruce Willis.

Źródło: imdb / Ilustracja wprowadzenia: Niezniszczalni

Copywriterka, absolwentka filologii polskiej i publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia, podróży i platform streamingowych.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.