Co obejrzeć po: Gra o Tron? Seriale podobne do hitu HBO!

Valar Morghulis! Gra o Tron to jeden z najbardziej popularnych i znanych seriali fantasy ostatnich lat. Serial został stworzony na podstawie sagi napisanej przez George’a R.R Martina. Gra o Tron to historia fikcyjnego kontynentu Westeros, gdzie znajduje się Siedem Królestw. W związku z tym najpotężniejsze rody zamieszkujące kontynent chcą zdobyć koronę Siedmiu Królestw. Liczne sojusze, zdrady i intrygi, które mają na celu zdobycie władzy – tak wygląda świat Gry o Tron. Bezsprzecznie osiem sezonów serialu zyskało miliony fanów na całym świecie. Jednak jeśli tęsknicie za światem Siedmiu Królestw przedstawiamy wam propozycje seriali podobnych do Gry o Tron. 

SERIALE PODOBNE DO GRY O TRON

Wiedźmin

Podobnie jak Gra o Tron, akcja Wiedźmina dzieje się w fikcyjnej krainie – Kontynent. W serialu pojawiają się smoki, jest dużo brutalności, scen erotycznych oraz wojen między królestwami, co powinno przypaść do gustu fanom produkcji HBO. Co więcej, serial Wiedźmin, tak jak Gra o Tron, jest adaptacją książek fantasy.  Głównym bohaterem jest łowca potworów wiedźmin Geralt z Rivii przemierzający przez nią i walczący z potworami, które utrudniają życie mieszkańców. Los wiedźmina odmienia się kiedy, po jednym ze zleceń powołuje się na prawo niespodzianki. Okazuje się, że dziecko niespodzianka, staje się jego przeznaczeniem.

 

Dynastia Tudorów

Następna w zestawieniu „seriale podobne do Gra o Tron” jest produkcja oparta na historycznych wydarzeniach. Dynastia Tudorów to historia króla Henryka VIII oraz jego sześciu żon, skupiająca się na dwudziestu siedmiu latach panowania. Młody Henryk zasiadając na tronie Anglii nieugięcie dąży do spełnienia swoich ambicji zyskując wielu zarówno zwolenników jak i wrogów na dworze. Ambitny monarcha dąży do tego, aby jego potomkowie nieprzerwanie rządzili krajem. Serial pełny dworskich intryg i romansów, często mających na celu dyskredytację młodego monarchy.

Zobacz również: Co obejrzeć po: Flash. Seriale podobne do kina superbohaterskiego

House of Cards

House of Cards to produkcja dla wszystkich miłośników politycznych intryg. Historia skupia się na bezwzględnym i pewnym siebie polityku Francisie Underwoodzie. Underwooda poznajemy w momencie, kiedy nowo zaprzysiężony prezydent nie bierze go pod uwagę w obsadzaniu stanowiska sekretarza stanu. Francis przyrzeka, że zemści się na prezydencie. Licznymi układami i powiązaniami na Kapitolu stopniowo osiąga swój cel. W osiągnięciu jego planu wspiera go oddana żona Claire.

fot. Kolaż własny

Wikingowie 

Obecnie jeden z najpopularniejszych serialów. Fabuła w Wikingach przedstawia historie podbojów Ragnara Lothbroka, który pragnie stworzyć wielkie królestwo nordyckie. Tak jak w Grze o Tron, mamy wiele walk, krwi, politycznych sojuszy z innymi władcami, a także historię rodu wcześniej wspomnianego Ragnara. Wszystkich sześć sezonów jest dostępnych na Netflix.

 

Rodzina Borgiów 

Po raz kolejny mamy motyw hierarchii rodziny królewskiej, gdzie każdy knuje przeciwko każdemu. Serial jest oparty na historii rodziny Rodriga Borgia, który zostaje papieżem. Oczywiście podczas rozwoju fabuły możemy zobaczyć morderstwa, różne intrygi oraz sceny seksu, czyli to co fani Gry o Tron lubią najbardziej!

Korona Królów 

Na koniec zestawienia prezentującego seriale podobne do produkcji HBO mamy coś pół-żartem, pół serio, bo pojawia się tak zwana polska Gra o Tron. Tytuł wyprodukowany przez Telewizję Polską, opowiada o historii ostatnich Piastów, Andegawenów oraz pierwszych Jagiellonów. W polskim wydaniu Gry o Tron, zobaczymy wiele dworskich intryg i chęć przejęcia władzy przez różne stronnictwa oraz poszerzanie granic naszego państwa.

seriale podobne do gra o tron

fot. Kolaż własny


Zobacz również: House Of The Dragon – wiemy, kto wystąpi w prequelu Gry o tron!

Ilustracja wprowadzająca : HBO

Entuzjastka literatury i kina. Wielbicielka odkrywania nowych seriali oraz filmów. Poza tym ogromna fanka Formuły 1 i Disneya

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?