Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

lenovov

Dobre komedie romantyczne, w których się zakochasz | TOP 30

Autor: Bartosz Kęprowski
24 listopada 2020

Przedstawiamy najlepsze komedie romantyczne! Znajdziecie tu filmy polskie, amerykańskie, nowe, stare, te bardziej i mniej znane. Łączy je jedno. Są to dobre filmy o rodzącej się miłości, budowie związku oraz relacji damsko-męskich, które potrafią wzbudzić emocje: wzruszyć i rozśmieszyć.

Filmy takie jak komedie romantyczne to często produkcje bezwstydnie komercyjne, mitotwórcze, przewidywalne, oderwane od rzeczywistości, kiczowate i zwyczajnie tandetne. Po prostu bajki o miłości, które zawsze dobrze się kończą. To tylko najłagodniejsze epitety jakimi często określa się filmy tego gatunku! I trudno z niektórymi z tych stwierdzeń się nie zgodzić. Doskonale wie to każdy, kto choć raz zawitał do kina na rodzimą produkcję z gatunku. Pomimo tak złej utartej opinii to rom-komy wciąż cieszą się dużą popularnością (choć niektórzy wieszczą ich śmierć) i są kochane przez miliony widzów na całym świecie. Jednak raz na jakiś czas i tu znajdzie się perełka, a te fajne pozycje z gatunku potrafią trafić na listę naszych ulubionych filmów. Polecamy Wam więc te godne i warte obejrzenia, czyli najlepsze komedie romantyczne!


Interesują Cię nie tylko najlepsze komedie romantyczne?

Zobacz również:

Co obejrzeć po: Emily w Paryżu. Produkcje podobne do serialu Netflixa

 Dobre komedie na Netflix! Śmieszne i polecane! [TOP 30]

Co obejrzeć po: Randki od święta. Filmy podobne do komedii romantycznej Netflixa


NAJLEPSZE KOMEDIE ROMANTYCZNE (30-22)

30. Bezsenność w Seattle, reż. Nora Ephorn (1993)

Na początek klasyczna komedia romantyczna. W filmie Nory Ephorn miłości (oraz rezolutnego dzieciaka - Jonah Baldwina) nie powstrzyma nic. Ani wewnętrzne rozterki, ani odległość (między Seattle a Chicago kilometrów jest sporo), ani nawet fakt że dwójka głównych bohaterów nie widziała się na oczy. Bezsenność w Seattle to też film, który stworzył jeden z najsłynniejszych aktorskich duetów gatunku (Tom Hanks, i Meg Rayan), przyniósł Hanksowi światową sławę oraz przyczynił się do wysypu rom-komów w latach 90. Wszystkie późniejsze i śmieszne komedie romantyczne uczyły się humoru od tego filmu.


29. Planeta singli, reż. Mitja Okorn (2016)

Polskie komedie romantyczne to temat na długie rozmowy! Przyznacie, że fraza ta nie kojarzy się to z dobrym kinem. Co ciekawe, jest jeden taki film, który pokazuje, że Polacy też potrafią je dobrze robić.  Planeta Singli traktuje o tytułowym portalu randkowym, który jest tematem przewodnim całego obrazu… Widzimy zatem perypetie pewnej poszukującej miłości kobiety - Agnieszka Więdłocha jako Ania Kwiatkowska – będącej do bólu przewidywalną tradycjonalistką. Z drugiej zaś strony poznajemy przebojowego Tomka Wilczyńskiego – genialny Maciej Stuhr – prawdziwego playboya drwiącego ze wszystkich i ze wszystkiego, dla którego ważne wartości w życiu i uczucia innych to źródło, skarbnica głupoty dla jego kolejnych przezabawnych skeczy.


28. Terminal, reż. Steven Spielberg (2004)

Komedia romantyczna starsza niż Youtube! Opowieść o turyście, który w wyniku politycznej zawieruchy w swoim kraju zmuszony zostaje do pozostania na lotnisku ma w sobie mnóstwo ciepła i uroku. Wiele jest też okazji do wzruszeń. Spielberg świetnie złapał balans między urokliwą bajką dla dorosłych, a błyskotliwym spojrzeniem w  relacje międzyludzkie w czasach postępującej globalizacji. Swoim zwyczajem, Spielberg nie pozostawia swojego filmu bez ważnego społecznego komentarza. Tym razem bierze na barki stosunek Amerykanów do imigrantów. Biurokracja jest obowiązkowo bezduszna. Na szczęście są jeszcze zwykłe relacje międzyludzkie i wielka siła miłości.


27. Czas na miłość, reż. Richard Curtis (2013)

Pierwszy na naszej liście film Richarda Curtisa – prawdopodobnie największego speca od komedii romantycznych. Czas na miłość opowiada o młodym chłopaku, który w wieku 21 lat otrzymał dziedziczoną przez męską część jego rodziny możliwość przenoszenia się w czasie. Zabawna, ciepła komedia na każdą porę roku.


26. Oświadczyny po irlandzku, reż. Anand Tucker (2010)

Następna jest ciekawa produkcja, w której pewna dziewczyna śpieszy do Dublina, aby 29 lutego skorzystać ze specjalnej irlandzkiej tradycji i oświadczyć się swojemu chłopakowi. Oczywiście po drodze napotyka masę przeszkód, w tym fatalną pogodę. Aby zrealizować ten cel, korzysta z pomocy pewnego właściciela lokalnej gospody. Masa śmiechu i duet Amy Adams-Matthew Goode.


25. Totalna magia, reż. Griffin Dunne (1998)

Sally (Sandra Bullock) i Gillian (Nicole Kidman) Owes to siostrzyczki, które pod okiem zwariowanych i zdecydowanie wyróżniających się na tle zwyczajnego do bólu społeczeństwa ciotek uczą się szeroko pojętej magii – prostych zaklęć, jak również sztuki odprawiania skomplikowanych czarnoksięskich rytuałów. Tak, nasze bohaterki wywodzą się z prastarego rodu czarownic. Jednakże ciąży na nim pechowa klątwa, z której powodu bohaterki nie mogą zaznać szczęścia, ponieważ każdy napotkany na ich drodze mężczyzna, obdarzony miłością jednej z nich, ginie niedługo po ślubie pozostawiając po sobie zrozpaczoną i owdowiałą kobietę.

najlepsze komedie romantyczne

24. Listy do M., reż. Mitja Okorn (2011)

Pierwszy, polski, kinowy debiut  Mitji Okorna. To, co odróżnia Listy do M od innych, ojczystych komedii romantycznych, to tło dziejących się wydarzeń, którym jest Boże Narodzenie. Warto też zwrócić uwagę, że tym razem dostajemy produkcję opowiadającą równolegle kilka pozornie niezwiązanych ze sobą opowieści, dotyczących przypadkowych osób zamieszkujących Warszawę. Jednakże głównym bohaterem obrazu jest samotny ojciec - Mikołaj Konieczny. Bohater to radiowiec, od którego historii rozpoczyna się pełna niespodziewanych zwrotów akcji świąteczna przygoda.


23. Mężczyzna, który mi się podoba, reż. Claude Lelouch (1969)

Niezapomniany Paul Belmondo w koszuli zapiętej na 3 guziki, Lelouch i wielka miłość. Wbrew pozorom (Lelouch to twórca nagrodzony w Cannes), Mężczyzna, który mi się podoba to kino lekkie i przyjemne, bardzo nietypowe jak na komedie romantyczne. To historia francuskiej aktorki oraz kompozytora muzyki filmowej, którzy spotykają się na planie filmu, nad którym razem pracują. On – żonaty lekkoduch skaczący z kwiatka na kwiatek, ona – mężatka nieco już zmęczona swoim związkiem.


22. Jak stracić chłopaka w 10 dni, reż. Donald Petrie (2003)

Dla Andie Anderson to kolejne zawodowe wyzwanie - artykuł traktujący o kobiecych błędach w związku - dla Bena Barry’ego natomiast to sprawa wielkiego honoru i ogromnego zysku. Bohater założył się z szefem, a stawką jest wyjątkowy kontrakt reklamowy, że jako nałogowy podrywacz nie tylko wyrwie każdą dziewczynę na świecie, lecz również rozkocha ją w sobie oraz wytrzyma z nią nawet określony czas. Pora zatem wprowadzić plany w ruch, obydwoje mają na to tylko i aż dziesięć dni (zależy z czyjej perspektywy na całą sytuację spojrzeć), a jakby tego było mało, pech chciał, że trafili akurat na siebie.

najlepsze komedie romantyczne

NAJLEPSZE KOMEDIE ROMANTYCZNE (21-11)

21. Czego pragną kobiety, reż Nancy Meyers (2000)

Mel Gibson w tym filmie rasowy macho, uważający się za dar niebios dla kobiet, który właśnie ma wejść na szczyt kariery specjalisty od reklam i promocji - z impetem zalicza bolesny upadek godny jego wielkiego ego. Niemal pewne dla niego stanowisko zostaje powierzone kobiecie o imieniu Darcy. Wkurzony na cały świat Nick, a w szczególności na płeć piękną, desperacko szuka sposobu na udowodnienia swojej wartości. Zamiast niego zapewnia sobie porażające doświadczenie, po którym zaczyna słyszeć myśli kobiet.


20. 500 dni miłości, reż. Marc Webb (2009)

Zanim Marc Webb wziął się za robienie Niesamowitego Spider-Mana nakręcił tę urokliwą i na swój sposób wyjątkową komedię romantyczną. Zamiast niesamowitych zbiegów okoliczności mających doprowadzić dwójkę bohaterów do szczęśliwego końca jest analiza 500 dni nieudanego związku. Główny bohater – Tom - zastanawia się, co poszło nie tak. Dlaczego relacja z Summer, jego zdaniem idealna, nie zakończyła się, jak w ulubionych piosenkach i filmach? W filmie Webba to Tom jest tą wrażliwszą i rozpamiętującą stroną. Summer (w tej roli świetna Zooey Deschanel) z kolei, łatwo radzi sobie z rozstaniem i idzie dalej.


19. Notting Hill, reż. Richard Curtis (1999)

Kolejny film, w którym palce maczał Richard Curtis. Zdecydowano się też na połączenie na ekranie dwóch wielkich gwiazd gatunku z dwóch przeciwległych stron oceanu. Z jednej strony mamy oczywiście Julię Roberts, której status zbudowały takie filmy jak Pretty Woman czy Uciekająca panna młoda, a z drugiej Hugh Granta, który po sukcesie Czterech wesel i pogrzebu stał się jednym z głównych tematów brytyjskich tabloidów. Dodatkowo rewelacyjny Rhys Ifans na drugim planie.


18. Zakochany Szekspir, reż. John Madden (1998)

Obsypany nagrodami (7 Oscarów, 3 Złote Globy, 3 BAFTY i 1 Złota Satelita mówią same za siebie), a także odznaczający się gwiazdorską obsadą film Johna Maddena stanowi przede wszystkim zjawiskowe kostiumowe show, mogące się pochwalić rewelacyjnymi aktorskimi kreacjami, porywającą i przewrotną historią opowiadająca o zakazanej oraz jakże nieszczęśliwej miłości, którego tłem są szesnastowieczny Londyn i rzeczywiste motywy przemieszane z fikcją ukazujące kulisy powstania głośnego, kontrowersyjnego, poruszającego oraz ponadczasowego wręcz dramatu tytułowego bohatera pt. Romeo i Julia.


17. O północy w Paryżu, reż. Woody Allen (2011)

Dwójka kochanków, czyli Gil i Inez postanawiają planować tutaj własny ślub. Podczas gdy wspomniany bohater to niepoprawny romantyk próbujący ukończyć swoją pierwszą książkę, to jego wybranka stanowi raczej przeciwną stronę monety, jest twardo stąpającą po ziemi kobietą. Łączy ich niewiele, dzieli praktycznie wszystko, w związku z czym oddzielnie spędzają też czas. Gil udaje się w magiczne podróżne do Paryża 1920 roku i poznaje prawdziwe legendy, w tym, dla przykładu, samego Ernesta Hemingwaya. Tymczasem Inez spędza czas z pseudointelektualistą i pedantem - Paulem Batesem.


16. Once, reż. John Carney (2006)

 Once to prosta i wzruszająca historia ulicznego grajka z Dublina i przypadkowo spotkanej dziewczyny z Czech sprzedającej kwiaty. Oboje znajdują się w trudnej życiowej sytuacji i mają problemy z uporządkowaniem spraw sercowych. Relacja która łączy tę dwójkę jest niesłychanie niejednoznaczna. Z jednej strony mamy tu przyjaźń – oboje wzajemnie wspierają się w trudnych chwilach i łączy ich miłość do muzykowania. Z drugiej strony gdzieś pod skórą wyczuwamy delikatną chemię. Once warto też zobaczyć, bo to filmowy kopciuszek w gatunku i miła odskocznia od standardowych rom-komów.


15. Dziennik Bridget Jones, reż. Sharon Maguire (2001)

 Produkcja to niepoprawna romantyczna historia o założycielce osobistego dzienniczka – tytułowej Bridget Jones, która jest singielką po trzydziestce, palącą niczym komin, pijącą jak ryba i ubierającą się w ciuchy pięćdziesięcioletnich matek, a do tego mająca bzika na punkcie swojej rzekomej nadwagi. Po usłyszeniu kilku słów prawdy na własny temat bohaterka postanawia się zmienić i ułożyć sobie życie na nowo – pierwszym krokiem do realizacji powziętego celu jest założenia dzienniczka, a potem sprawy toczą się już w charakterystyczny dla każdej romantycznej komedii sposób. Klasyk rom-komów.


14. Lepiej być nie może, reż. James L. Brooks (1997)

Ten film to tak naprawdę teatr jednego aktora – Jacka Nicholsona. Wciela się on w podstarzałego cynicznego autora bestsellerów dla kobiet – Melvina Udalla. To jedna z tych postaci, które są tak wredne i złośliwe, że nie da się ich nie kochać. Melvin nie ma litości absolutnie dla nikogo. Jego cyniczne riposty dosięgają irytującego sąsiada (i jego psa), rozczytane fanki, a nawet wybrankę serca. Z początku wydaje się, że nie ma już dla niego żadnego ratunku i samotność jest mu przeznaczona. W końcu trafia jednak kosa na kamień. Melvin zakochuje się w kelnerce z pobliskiego baru. Łatwo oczywiście nie będzie.


13. Wiele hałasu o nic, reż. Kenneth Branagh (1993)

Kenneth Branagh zabrał się za adaptowanie sztuki Williama Szekspira, tworząc wdzięczną komedię z iście gwiazdorską obsadą. Produkcja opowiada o księciu Aragonii, który dopiero co powrócił z wygranej wojny. Postanawia wykorzystać swoją przebiegłość i zeswatać Beatrice i Benedicka - swoich przyjaciół, którzy jak ognia unikają perspektywy małżeństwa. najlepsze komedie romantyczne

12. Czy Lucyna to dziewczyna?, reż. Juliusz Gardan (1934)

Najlepszy film w filmografii Eugeniusza Bodo. Jest to komedia z silnym feministycznym przesłaniem oraz popisem aktorskim Jadwigi Smosarskiej. Film opowiada o Lucynie, niezależnej kobiecie, która nosi spodnie, jeździ na motorze i posiada tytuł inżyniera zdobyty na paryskim uniwersytecie. Nie w głowie jej małżeństwo i picie z ciocią herbatki w salonie. Po powrocie do Polski postanawia udowodnić swoją wartość i przebierając się za chłopaka zatrudnia się w firmie swojego ojca. Tam zostaje pomocnikiem inżyniera Żarnowskiego (Bodo). Mężczyzna wpada Lucynie w oko, co wprowadza sporo komplikacji do jej pierwotnego planu.


11. Kiedy Harry poznał Sally, reż. Rob Reiner (1989)

Kiedy Harry poznał Sally to już nie tylko urokliwa bajka dla dorosłych. To film oparty przede wszystkim na świetnych dialogach. Dialogach, które w zabawny sposób próbują podsumować międzyludzkie relacje i związki wielkomiejskiej klasy średniej. Znamienny jest też rozwój znajomości głównych bohaterów. To już nie są nagłe porywy romantycznej miłości, ale relacja, która rozwija się i dociera na przestrzeni kilkunastu lat! Mnóstwo scen w filmie przeszło na dobre do absolutnego kanonu.

NAJLEPSZE KOMEDIE ROMANTYCZNE (10-1)

 10. Sabrina, reż. Billy Wilder (1954)

Poznajcie Sabrinę, młodą dziewczynę zakochaną na zabój w pewnym amancie, zwalającym z nóg przystojniaku, którego czarowi nie może się oprzeć żadna z chodzących po świecie niewiast. Niestety nasza bohaterka jest jedynie nic nieznaczącą córką szofera zamożnej rodziny, a jej wybranek to właśnie syn owej majętnej familii. Różni więc ich wszystko; pochodzą z innych światów, a przecież o różnicy klas społecznych zapomnieć nie można. Zrozpaczona dziewczyna, owładnięta niemal do obsesji narodzonym w niej uczuciem, zdecydowana jest popełnić samobójstwo z powodu nieodwzajemnionej miłości. Szczęśliwie dzięki zbiegowi okoliczności bohaterka w pełnym zdrowiu opuszcza rodzinne strony w celu nabycia ogłady i niezbędnych dla służącej umiejętności, po czym wraca do domu jako atrakcyjna, pełna wdzięku kobieta.


9. Dzień świstaka, reż. Harold Ramis (1993)

Następny na liście przedstawiającej najlepsze komedie romantyczne jest film oparty na prostym jak konstrukcja cepa zamyśle. Bierzemy zgryźliwego, cynicznie podchodzącego do życia bohatera w stylu dickensowskiego Scrooge'a i sprawiamy, aby dokonał głębokiej rewizji swojego żywota. To, co działało w Opowieści wigilijnej świetnie działa i tutaj. Tym bardziej, że twórcy świetnie korzystają z możliwości przeżywania przez bohatera wciąż tego samego dnia. Samobójstwo? Ależ proszę bardzo! I to na kilkanaście możliwych sposobów. Kradzież pieniędzy z banku? Też jest. Z czasem "rozrywki", którym oddaje się grany przez Billa Murray'a Phil, stają się bardziej altruistyczne.


8. To właśnie miłość, reż. Richard Curtis (2003)

 Przepis na sukces Curtisa pozostał w zasadzie ten sam. Znów jest charakterystyczny brytyjski klimat, znów jest Hugh Grant. Tym razem jednak, obok świątecznej atmosfery reżyser postawił na mnogość wątków. Mamy historie kompletnie odjechane (wyprawa do USA), klasycznie melodramatyczne (romans w Portugalii), bezwzględnie cyniczne (Billy Night jako podstarzały rockman) oraz niesłychanie gorzkie (Alan Rickman i Emma Thompson). W filmie grają też takie gwiazdy jak Colin Firth czy Liam Nesson.


7. Cztery wesela i pogrzeb, reż. Mike Newell (1994)

Komedia romantyczna z czasów, gdy Hugh Grant nie był pełnym chłopięcego uroku, a niezdarnym Brytolem. Z czasów, gdy zastępy aktorów z Wysp nie były tak rozpoznawalne, jak po premierze Harry'ego Pottera. W Czterech weselach możemy zobaczyć większość elementów, z których składa się niezawodny styl MIke'a Newella. Grant wciela się w pewnego kawalera, który podróżuje po weselach z grupą przyjaciół. Jego luźne podejście do związków zaczyna się zmieniać, gdy poznaje Carrie - kobietę jego marzeń, która, jak na ironię, słynie z rozwiązłości.


6. Pół żartem, pół serio reż. Billy Wilder (1959)

Film, którego nie znać po prostu nie wypada. Jeden z największych klasyków Hollywood i prawdopodobnie najlepszy film w dorobku Marilyn Monroe. To historia dwóch muzyków, którzy uciekając przed swoimi długami dołączają do żeńskiej orkiestry. Oczywiście nie obędzie się bez przebieranek, a co za tym idzie, licznych perypetii i komediowych przewrotek. Pomimo słusznego wieku, Pół żartem, pół serio to film, który ani trochę się nie zestarzał, zapewniając niesamowitą rozrywkę od początku do końca.


 5. Pretty Woman, reż. Garry Marshall (1990)

Kultowa pozycja z Richardem Gere i Julią Roberts. Obraz stanowi piękną opowieść o miłości, niemalże bajkową. To bardzo szczera, wzruszająca, a także ogromnie zabawna historia. Widzowie dostają opowieść o zagubionym człowieku - Edwardzie Lewisie, który w natłoku spraw codziennych i pracy całkowicie zatraca swoją osobowość, a także przestaje już żyć pełnią życia i odnajdować w nim piękno oraz sens. Jego świat z powrotem nabiera barw, gdy na drodze staje mu Vivian Ward – boleśnie skrzywdzona przez los dziewczyna, zmuszona poprzez okoliczności do podjęcia pracy prostytutki. Oboje w swoim towarzystwie na nowo otwierają się na życie oraz kolejny raz interpretują słowo miłość.

najlepsze komedie romantyczne

4. Śniadanie u Tiffany'ego, reż. Blake Edwards

Holly Golightly to prawdopodobnie najbardziej ikoniczne wcielenie Audrey Hepburn. To po tym filmie stała się synonimem stylu, niedoścignionym wzorem urody i ubioru dla milionów kobiet na całym świecie. Postać wykreowana przez aktorkę właściwie zabiera cały film dla siebie. Filmowa Holly to typowy niebieski ptak. Osoba która żyje chwilą, nie panuje nad własnym życiem, a jednocześnie kradnie serca wszystkich dookoła urzekającą naiwnością i spontanicznymi reakcjami.  Z drugiej strony młody pisarz Paul Valjack są w podobnej sytuacji. Oboje są utrzymankami. Paul tkwi w wygodnym romansie z bogatą mężatką. Z kolei Holly wykorzystuje swój urok do zdobywania serc bogatych mężczyzn. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest prostytutką. Wspólna znajomość w końcu motywuje tę parę do poważnych życiowych zmian. Zanim jednak nastąpi happy end łatwo nie będzie...


3. Amelia, reż. Jean-Pierre Jeunet (2001)

Amelia to niesamowita opowieść o skromnej i nieśmiałej dziewczynie mająca miejsce w urzekającym Paryżu. Niepowtarzalny klimat budowany muzyką oraz przepiękną scenografią w połączeniu z elementami charakterystycznymi dla surrealizmu i zwyczajnej baśni nie pozwala oderwać oczu od prostej opowieści traktującej o ludzkiej dobroci, chęci pomocy potrzebującym i, co najważniejsze, czerpaniu z tego uzasadnionej przyjemności i zadowolenia. Czyżby ofiarowując nasze życie innym, możemy sami liczyć na pomoc w cięższych chwilach, a nawet spełnić swoje marzenia i odnaleźć właściwe nam miejsce na świecie?

najlepsze komedie romantyczne

2. Ich noce, reż. Frank Capra (1934)

Jeden z najlepszych filmów w dorobku wielkiego reżysera złotej ery Hollywood jakim niewątpliwie był Frank Capra. Ich noce to także pierwszy film (i do tej pory jeden z zaledwie trzech), który zdobył tzw. wielkiego szlema, czyli 5 Oscarów w najważniejszych kategoriach: za najlepszy film, reżyserię, scenariusz oraz główne kreacje aktorskie. Film opowiada historię Ellie Andrews - córki amerykańskiego milionera, która ucieka z domu. W ślad za nią wysłany zostaje zastęp łowców nagród, ale los chce, że na swojej drodze spotyka młodego dziennikarza - Petera Warne'a. Warne szuka sposobu na powrót do redakcji, z której został wyrzucony i wygląda na to, że reportaż o Ellie to najlepsza okazja żeby wrócić do gazety. Postanawia, więc pomóc uciekinierce. To co jednak na początku ma być czysto "biznesową", wyrachowaną współpracą zamienia się oczywiście w uczucie.


1. Rzymskie wakacje, reż. William Wyler (1953)

Taki poziom powinny reprezentować wszystkie komedie romantyczne! Ta wakacyjna komedia o księżniczce oraz reporterze osadzona w czarującym Rzymie. Omawiając tę produkcję, nie sposób nie wspomnieć o jej gwiazdorskiej obsadzie. W rolach głównych widzowie mają okazję zobaczyć Audrey Hepburn i Gregory'ego Pecka – prawdziwe legendy Hollywood. Dzieło obsypane nominacjami do Oscarów, z czego trzy zamieniły się w Złote Statuetki, przedstawia widzom oryginalną historię opowiadającą o księżniczce Annie - dziewczynie zmęczonej swoim iście królewskim życiem, które pozbawiało jej jakiejkolwiek swobody oraz płynącej z niego przyjemności. Bohaterka zatem postanowiła wymknąć się spod opieki własnego sztabu oddanych ludzi. W taki oto sposób udaje się jej zasmakować prawdziwego życia zwykłych ludzi w Rzymie. Na swojej drodze spotyka również reportera, dzięki któremu poznaje świat od zupełnie nieznanej dotąd strony.

najlepsze komedie romantyczne


Interesują Cię nie tylko najlepsze komedie romantyczne?

Zobacz również:

Najlepsze komedie w historii!

Dobre komedie na Netflix! Śmieszne i polecane! [TOP 30]

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.