Filmy dla dzieci na CDA Premium I TOP 10

Tym razem przyglądamy się ofercie filmów i bajek dla dzieci w ofercie polskiego serwisu VOD CDA Premium, by odnaleźć najlepsze z nich. W naszym rankingu znajdzie się aż trzech Asteriksów, parę aktorskich produkcji i całkiem sporo fajnych animacji dla całej rodziny. Zapraszamy! Oto najlepsze filmy dla dzieci na CDA!

najlepsze bajki filmy cda

fot. materiały prasowe


10. Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości

Ranking najlepsze filmy dla dzieci na CDA Premium otwiera zdecydowanie najsłabsza pełnometrażowa produkcja z dzielnymi Galami w roli głównej, ale w zestawieniu filmów dla dzieci na CDA nie mogło jej zabraknąć. Jak zwykle Juliusz Cezar ma chrapkę na kolejne tereny do zdobicia. Tym razem padło na Anglię. Dlatego właśnie władczyni Brytów decyduje się wysłać swojego agenta, by odnaleźć jedyne miasto, które dzielnie opiera się Rzymianom.

9. Gnomy rozrabiają

Na dziewiątej pozycji historia Chloe, która wraz z matką przenosi się do innego miasta. Oznacza to zupełnie nowych kolegów ze szkoły i całe środowisko. Najbardziej osobliwy jest jednak budynek, w którym mieszkają. Jak z czasem odkrywa, ogrodowe figurki krasnali są tak naprawdę legendarnymi strażnikami, broniącymi świata przed groźnymi potworami z innych wymiarów.


polski film cda animacja

fot. materiały prasowe

8. W pustyni i w puszczy

Następnie pojawia się oczywiście adaptacja klasyki Sienkiewicza. Nie jest to może perfekcyjne dzieło, jednak warto zwrócić uwagę na to, jak bardzo film jest wierny książkowemu pierwowzorowi. W pustyni i w puszczy opowiada o 14-letnim Stasiu i 8-letniej Nelly Rawlinson, którzy zostali porwani i uwięzieni w okresie powstania Mahdiego. Udane przygodowe kino.

7. Zambezia

Ta animacja z kolei opowiada o pewnym młodym sokole z tytułowej metropolii, który postanawia opuścić rodzinne strony, by wejść w szeregi elitarnej eskadry myśliwców, mających patrolować niebo nad Zambezią. Tymczasem pewien złowrogi jaszczur, któremu marzy się przejęcie kontroli nad ptasim rezerwatem, porywa jego ojca.


cda dla dzieci bajka film plakat

fot. materiały prasowe

6. Gnomeo i Julia

Drugą piątkę najlepszych filmów dla dzieci na CDA Premium zamyka dość niestandardowa adaptacja sztuki Szekspira. Tym razem bowiem skonfliktowane domy Montekich i Kapuletów należą do… krasnali. A odpowiednikami legendarnych kochanków są tytułowe postacie. Cóż, zawsze jakaś interpretacja skrojona dla najmłodszych!

5. Asterix na olimpiadzie

No i kolejny film o przygodach dwóch Galów. Poprzednia część dziesiątej pozycji na naszej liście nie jest może tak dobra, jak Misja Kleopatra, ale trzyma jako taki poziom, wraz z kilkoma naprawdę dobrymi gagami. Jak z samej nazwy wynika, nasi bohaterowie tym razem ruszają na olimpiadę. Ich głównym celem jest pomoc przyjacielowi w zdobyciu ukochanej, ale jak to zwykle bywa, zdarzy im się tu i ówdzie dokopać paru Rzymianom.


dla dzieci cda film bajka

fot. materiały prasowe

4. Latający chłopcy

Na pierwszą czwórkę składają się dwie aktorskie produkcje familijne. Pierwszą z nich jest historia dwóch chłopców, którzy napotykają na lotnisku tajemniczy samolot. Kiedy do niego wchodzą, ten wzbija się w powietrze. Chłopcom jakimś cudem udało się wylądować pomimo braku pilota. Chłopcy zostają uznani za bohaterów, jednak niedługo potem wizytę składa im pewien gangster, który poszukuje torby z pieniędzmi, która znajdowała się w rzeczonym samolocie.

3. Mikołajek

Podium zestawienia ukazującego najlepsze filmy dla dzieci na CDA Premium otwiera bardzo przyjemna komedia familijna rodem z Francji. Tytułowy bohater to chłopiec o dużej kreatywności, która stale wpędza go w kolejne kłopoty razem z jego kolegami. Warto zaznaczyć, że film bazuje na klasycznych opowiadaniach, które stworzyli René Goscinny i Jean-Jacques Sempé.


najlepsze dla dzieci cda animacja

fot. materiały prasowe

2. Munio: Strażnik Księżyca

Przy drugiej pozycji powracamy do tematu animacji. Munio to wesoły i beztroski członek pewnej magicznej krainy. Dlatego mało kto się spodziewał, że wraz z bohaterskim Stalonem został przydzielony do tego, by trzymać pieczę nad Księżycem i Słońcem. Od razu zostają poddani nie lada próbom, jako że pewien zły mag zdołał je wykraść i teraz muszą je odzyskać.

1. Asterix: Osiedle bogów

I ostatni już Asterix i zarazem pozycja numer jeden na liście. Tym razem aby pokonać Galów, Cezar decyduje się na ujarzmienie ich poprzez podstęp. Niedaleko osady galijskiej buduje wioskę prezentującą wszelkie luksusy rzymskie – tytułowe „Osiedle bogów”. Asterix i Obeliks muszą więc tym razem nie dopuścić do tego, by ich miejsce zamieszkania zostało wchłonięte przez rzymskiego molocha.

Zobacz również: Najlepsze filmy dla dzieci na HBO GO I TOP 10

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?