Młodzieżowe filmy podobne do The Kissing Booth

The Kissing Booth to zgodnie ze słowami Teda Sarandosa jeden z najczęściej oglądanych filmów na Netflixie. Nic dziwnego, że w tym roku doczekaliśmy się sequela tej anglojęzycznej komedii romantycznej z Joey King, Jacobem Elrodim i Joelem Courtneyem. W oczekiwaniu na zaplanowaną na przyszły rok trzecią część przedstawiamy listę filmów podobnych The Kissing Booth, które posiadają podobny klimat i dotykają takich tematów jak pierwsza miłość czy nastoletnie przyjaźnie wystawione na próbę.

Zobacz również: TOP 10 – Filmy dla singielek

Filmy podobne do The Kissing Booth

Fot. Netflix


Filmy podobne do The Kissing Booth

10. Papierowe miasta

Filmy podobne do The Kissing Booth zaczynamy od ekranizacji kolejnej powieści Johna Greena (Gwiazd naszych wina). To opowieść o chłopaku, którego dość przewidywalny tryb życia zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni, gdy pewnego wieczoru do jego mieszkania wpada grana przez Carę Delevigne Margo – zbuntowana koleżanka, w której zawsze się podkochiwał. Gdy znika, podąża za nią, idąc tropem, który dla niego zostawiła.

9. Do wszystkich chłopców, których kochałam

Ten film z kolei – tak samo jak i sequel – powstał w podobnym okresie, co obie odsłony The Kissing Booth, ma również dość podobny charakter. Historia jest prosta, choć dość niestandardowa: pewna nastolatka napisała w swoim czasie sporo sekretnych miłosnych listów. Niestety, wszystkie zostają ujawnione, co sprawia, że dziewczyna ma nie lada kłopoty.

8. The Duff [#ta brzydka i gruba]

Następna na liście jest propozycja, która idzie nieco na przekór stereotypom. Bohaterką jest bowiem zupełna outsiderska w szkole, która jest zakochana w gwieździe drużyny sportowej. Jednak jej status w szkole zamyka praktycznie wszystkie drzwi. Aby wyjść z tego impasu, korzysta z pomocy klasowemu koledze w zamian za udzielanie korepetycji z chemii.

7. Łatwa dziewczyna

Pamiętacie jeszcze ten czas, kiedy Emma Stone pojawiała się komediach dla nastolatek? Tutaj gra główną rolę w produkcji o dziewczynie, której z pozoru niewinne kłamstwo odnośnie domniemanej utraty dziewictwa rozrasta się na skalę, jaką ciężko było przewidzieć. Z czasem jednak Olive uczy się dostrzegać pozytywy swojego położenia i przekuwać to na swoją korzyść.

6. Sierra Burgess jest przegrywem

Film Iana Samuelsa obok The Kissing Booth ma także wspólne cechy z będącą na liście The Duff, choć stoi na nieco wyższym poziomie. I ponownie na pierwszym planie znajduje się mało lubiana uczennica (w tej roli Shannon Purser, znamy ją jako Barb ze Stranger Things). Tym razem jednak głównym zwrotem akcji jest zawarcie znajomości przez Internet z kimś, kto uważa ją za zupełnie inną osobę.

5. Cała ona

Produkcja, którą najlepiej kojarzą starsi widzowie i jedna z popularniejszych „młodzieżówek” końcówki lat dziewięćdziesiątych. Zack, chłopak z najlepszą reputacją w szkole, zostaje porzucony przez swoją dziewczynę. Aby sobie to odbić, postanawia założyć się, że w przeciągu kilku tygodni zrobi z pewnej mało popularnej dziewczyny królową zbliżającego się balu maturalnego. Jak można przewidzieć, Zack po pewnym czasie zaczyna dostrzegać, że czuje do Laney coś więcej.

4. Twój Simon

W następnej pozycji filmów przypominających The Kissing Booth odejdziemy lekko od schematu. Twój Simon jest adaptacją powieści Becky Albertalli pod tytułem Simon oraz inni homo sapiens. Tytułowy bohater to gej, który nie zdążył jeszcze ujawnić się z tym faktem. Co więcej, chłopak, w którym się podkochuje, a którego poznał w sieci, jest dla niego anonimowy. Oczywiście prowadzi to do wielu zabawnych sytuacji.

3. Gorzka siedemnastka

Poszukującym filmów podobnych do komedii Netflixa polecić można też swojego rodzaju feel good movie z całkiem pokaźną obsadą. Hailee Steinfeld, dorastająca dziewczyna, zaczyna odczuwać coraz większe osamotnienie, gdy jej starszy brat umawia się z jej najlepszą przyjaciółką. Z pomocą przychodzi jej szkolny nauczyciel (Woody Harrelson) oraz nowy kolega z klasy,

2. LOL

Zanim powstała kiczowata amerykańska przeróbka z Miley Cyrus, mieliśmy tę produkcję (która zresztą jest remakiem filmu z 1980 roku). Jest tu bohaterka, Lola, której życie kręci się wokół rozwiedzionych rodziców (w matkę wciela się sama Sophie Marceau), prestiżowej szkoły średniej w Paryżu, pierwszej miłostki oraz przyjaciółki.

 

1. Zakochana złośnica

Listę filmów podobnych do The Kissing Booth zamyka uwspółcześniona ekranizacja „Poskromienia złośnicy” ze zmarłym Heathem Ledgerem. Opowiada ona o dwóch siostrach, z których starsza jest postrachem chłopaków, podczas gdy młodsza – jej przeciwieństwem. Zgodnie z surowymi zasadami ojca ta druga nie może się z nikim spotykać, dopóki nie zrobi tego pierwsza. Oczywiście musi to prowadzić do zabawnych intryg.


Na tym kończymy listę prezentującą filmy podobne do The Kissing Booth.

Może zainteresują cię:

Co obejrzeć po: Randki od święta. Filmy podobne do komedii romantycznej Netflixa

Co obejrzeć po: Emily w Paryżu. Produkcje podobne do serialu Netflixa

Co obejrzeć po: Bridgertonowie. Seriale podobne do kostiumowego hitu Netflix Original

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?