Młodzieżowe filmy podobne do The Kissing Booth

The Kissing Booth to zgodnie ze słowami Teda Sarandosa jeden z najczęściej oglądanych filmów na Netflixie. Nic dziwnego, że w tym roku doczekaliśmy się sequela tej anglojęzycznej komedii romantycznej z Joey King, Jacobem Elrodim i Joelem Courtneyem. W oczekiwaniu na zaplanowaną na przyszły rok trzecią część przedstawiamy listę filmów podobnych The Kissing Booth, które posiadają podobny klimat i dotykają takich tematów jak pierwsza miłość czy nastoletnie przyjaźnie wystawione na próbę.

Zobacz również: TOP 10 – Filmy dla singielek


10. Papierowe miasta

Filmy podobne do The Kissing Booth zaczynamy od ekranizacji kolejnej powieści Johna Greena (Gwiazd naszych wina). To opowieść o chłopaku, którego dość przewidywalny tryb życia zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni, gdy pewnego wieczoru do jego mieszkania wpada grana przez Carę Delevigne Margo – zbuntowana koleżanka, w której zawsze się podkochiwał. Gdy znika, podąża za nią, idąc tropem, który dla niego zostawiła.

para znajomych na podwórku

kadr z filmu Papierowe miasta

9. Do wszystkich chłopców, których kochałam

Ten film z kolei – tak samo jak i sequel – powstał w podobnym okresie, co obie odsłony The Kissing Booth, ma również dość podobny charakter. Historia jest prosta, choć dość niestandardowa: pewna nastolatka napisała w swoim czasie sporo sekretnych miłosnych listów. Niestety, wszystkie zostają ujawnione, co sprawia, że dziewczyna ma nie lada kłopoty.

Centineo

kadr z filmu Do wszystkich chłopców, których kochałam

8. The Duff [#ta brzydka i gruba]

Następna na liście jest propozycja, która idzie nieco na przekór stereotypom. Bohaterką jest bowiem zupełna outsiderska w szkole, która jest zakochana w gwieździe drużyny sportowej. Jednak jej status w szkole zamyka praktycznie wszystkie drzwi. Aby wyjść z tego impasu, korzysta z pomocy klasowemu koledze w zamian za udzielanie korepetycji z chemii.

duff

Fot. Materiały prasowe

7. Łatwa dziewczyna

Pamiętacie jeszcze ten czas, kiedy Emma Stone pojawiała się komediach dla nastolatek? Tutaj gra główną rolę w produkcji o dziewczynie, której z pozoru niewinne kłamstwo odnośnie domniemanej utraty dziewictwa rozrasta się na skalę, jaką ciężko było przewidzieć. Z czasem jednak Olive uczy się dostrzegać pozytywy swojego położenia i przekuwać to na swoją korzyść.

emma stone

kadr z filmu Łatwa dziewczyna

6. Sierra Burgess jest przegrywem

Film Iana Samuelsa obok The Kissing Booth ma także wspólne cechy z będącą na liście The Duff, choć stoi na nieco wyższym poziomie. I ponownie na pierwszym planie znajduje się mało lubiana uczennica (w tej roli Shannon Purser, znamy ją jako Barb ze Stranger Things). Tym razem jednak głównym zwrotem akcji jest zawarcie znajomości przez Internet z kimś, kto uważa ją za zupełnie inną osobę.

sierra burges

Fot. Materiały prasowe

5. Cała ona

Produkcja, którą najlepiej kojarzą starsi widzowie i jedna z popularniejszych „młodzieżówek” końcówki lat dziewięćdziesiątych. Zack, chłopak z najlepszą reputacją w szkole, zostaje porzucony przez swoją dziewczynę. Aby sobie to odbić, postanawia założyć się, że w przeciągu kilku tygodni zrobi z pewnej mało popularnej dziewczyny królową zbliżającego się balu maturalnego. Jak można przewidzieć, Zack po pewnym czasie zaczyna dostrzegać, że czuje do Laney coś więcej.

postaci z filmów cała ona

Fot. Materiały prasowe

4. Twój Simon

W następnej pozycji filmów przypominających The Kissing Booth odejdziemy lekko od schematu. Twój Simon jest adaptacją powieści Becky Albertalli pod tytułem Simon oraz inni homo sapiens. Tytułowy bohater to gej, który nie zdążył jeszcze ujawnić się z tym faktem. Co więcej, chłopak, w którym się podkochuje, a którego poznał w sieci, jest dla niego anonimowy. Oczywiście prowadzi to do wielu zabawnych sytuacji.

twój simon szkoła

kadr z filmu Twój Simon

3. Gorzka siedemnastka

Poszukującym filmów podobnych do komedii Netflixa polecić można też swojego rodzaju feel good movie z całkiem pokaźną obsadą. Hailee Steinfeld, dorastająca dziewczyna, zaczyna odczuwać coraz większe osamotnienie, gdy jej starszy brat umawia się z jej najlepszą przyjaciółką. Z pomocą przychodzi jej szkolny nauczyciel (Woody Harrelson) oraz nowy kolega z klasy,

hailee steinfield

kadr z filmu Gorzka siedemnastka

2. LOL

Zanim powstała kiczowata amerykańska przeróbka z Miley Cyrus, mieliśmy tę produkcję (która zresztą jest remakiem filmu z 1980 roku). Jest tu bohaterka, Lola, której życie kręci się wokół rozwiedzionych rodziców (w matkę wciela się sama Sophie Marceau), prestiżowej szkoły średniej w Paryżu, pierwszej miłostki oraz przyjaciółki.

sophie marceu

1. Zakochana złośnica

Listę filmów podobnych do The Kissing Booth zamyka uwspółcześniona ekranizacja „Poskromienia złośnicy” ze zmarłym Heathem Ledgerem. Opowiada ona o dwóch siostrach, z których starsza jest postrachem chłopaków, podczas gdy młodsza – jej przeciwieństwem. Zgodnie z surowymi zasadami ojca ta druga nie może się z nikim spotykać, dopóki nie zrobi tego pierwsza. Oczywiście musi to prowadzić do zabawnych intryg.

heath ledger zakochana złośnica

kadr z filmu Zakochana złośnica

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?