Najlepsze filmy dla dzieci na Halloween I TOP 10

Zbliża się popularne anglosaskie święto Halloween, ale ze względu na ograniczenia w organizowaniu imprez dzieci w tym roku nie mają specjalnie możliwości na zabawy, więc przydałoby się jakieś zastępstwo w domowym zaciszu. Z tej okazji prezentujemy dziesiątkę filmów, które na halloweenowy okres będą najlepsze dla naszych pociech i zawierają motywy magii, czarów, duchów, wampirów, zombie czy czarownic. Zapraszamy do zapoznania się zestawieniem pod tytułem Najlepsze filmy dla dzieci na Halloween!

Zobacz również: TOP 10 – Najlepsze filmy dla dzieci na HBO GO


halloween filmy dla dzieci

fot. materiały prasowe

10. Hocus Pocus

Na początek rankingu przedstawiającego najlepsze filmy dla dzieci na Halloween trafia film, który dla wielu dorosłych jest jedną z produkcji dzieciństwa, warto więc przypominając go sobie, obejrzeć wspólnie ze swoimi dziećmi. Hocus Pocus opowiada o grupce dzieci, które podczas zabawy niechcący przywołują trzy wiedźmy, które kilkaset lat wcześniej zostały skazane za morderstwo. Oczywiście wszystko to jest przedstawione w komediowym stylu.

9. Hotel Transylwania

Przenosimy się do nieco bliższego okresu. Animacja przedstawia znacznie sympatyczniejszą wersję Hrabiego Draculi, który wraz ze 118-letnią córką prowadzą tytułowy hotel. Gdy wspomniana Mavis łamie zasadę ograniczonego kontaktu z ludźmi, jej i reszcie potworów zaczyna grozić niebezpieczeństwo.

halloween filmy dla młodzieży

fot. materiały prasowe

8. Frankeweenie

W zestawieniu nie mogło zabraknąć filmu stworzonego przez Tima Burtona, jednego z bardziej „halloweenowych” twórców. Opowiada on o Victorze, który chcąc w jakiś sposób przywołać do życia swojego zmarłego psa Sparky’ego, wykorzystuje moce nauki, by przywrócić go do życia. Oczywiście najtrudniejsze okazuje się utrzymanie tego wszystkiego w ścisłej tajemnicy.

Zobacz również: Hubie ratuje Halloween – zwiastun filmu Netfliksa z Adamem Sandlerem

7. Casper

Ponownie wracamy do lat 90. a tam oczywiście historia klasycznego, sympatycznego duszka. Bill Pullman gra pogromcę duchów, który wraz z córką odpowiada na wezwanie pewnej kobiety, chcącej wygnać złośliwe duchy z jej posiadłości. Oczywiście w to wszystko wplątuje się sam Casper, mający swoje zdanie na temat chciwej właścicielki.

6. Miasteczko Halloween

W tym samym roku, co Hocus Pocus Henry Selick wypuścił ciepłą animację o pewnym mistrzu ceremonii, który odpowiada za organizację święta upiorów w ich własnym mieście. Gdy jegomość przez przypadek trafia do świata ludzi, decyduje się porwać Świętego Mikołaja, by stworzyć własną wersję Gwiazdki.

halloween filmy dla dzieci

fot. materiały prasowe

5. Koralina i tajemnicze drzwi

Nie mogło także zabraknąć bajki bazującej na znakomitej książce napisanej przez Neila Gaimana. Koralina, młoda dziewczyna, dowiaduje się, że jej dom ma 14 drzwi. Wszystkie oprócz jednej prowadzą do zwyczajnych pomieszczeń. Jeden z nich prowadzi jednak do zupełnie innej rzeczywistości, w którym wszystko wygląda o wiele lepiej i przyjemniej niż w prawdziwym świecie.

4. Księga życia

A to piękna animacja opowiadająca o młodym matadorze i muzyku-amatorze oraz zasłużonym dla swojego miasta sportowcu, walczących o względy pięknej księżniczki Marii. Obaj wyruszają w niezwykłą podróż po fantastycznych krainach. W tle zaś mamy zakład dwóch magów o to, czy ludzie obdarzeni są czystymi sercami.

halloween filmy dla dzieci

fot. materiały prasowe

3. Rodzina Addamsów

Klasyk, seans halloweenowy po prostu nie mógłby odbyć się bez niego. Tytułowa ekscentryczna rodzinka to Gomez, Morticia i ich dwójka dzieci. Ich sielanka zostaje przerwana, gdy nagle pojawia się Fester, ich zaginiony brat. Oczywiście cała sprawa jest czyjąś grubszą intrygą.

filmy z duchami

fot. materiały prasowe

2. Pogromcy duchów

Starając się zapomnieć o sequelach, pamiętajmy o produkcji, która jest nie tylko dla dzieci, ale dla widza w każdym wieku. Venkman, Stantz i Spengler to trójka nieodnoszących sukcesów na akademickiej drodze mężczyzn, którzy zakładają firmę specjalizującą się w łapaniu duchów. O dziwo, zaczynają odnosić coraz większe sukcesy – co nie podoba się każdemu. W dodatku na horyzoncie pojawia się prawdziwe zagrożenie.

1. Harry Potter i Kamień filozoficzny

Jeżeli do tej pory ktoś nie zdążył jeszcze zapoznać swoje dzieci z tym fenomenem, to jest to wręcz idealny moment. W zasadzie polecamy oczywiście całą serie, ale od czegoś w końcu trzeba zacząć. Pierwsza część nakreśla nam historię chłopca, który cudem przeżył konfrontację z największym czarnoksiężnikiem na świecie. Zostaje jednak niestety sierotą. Wychowywany przez wujostwo, nie dowiedział się o swym czarodziejskim rodowodzie aż do 11. urodzin, gdy przybywa do niego półolbrzym – gajowy Hagrid. Wtedy też dostaje list, który zaprasza go do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.


Na tym kończymy ranking „Najlepsze filmy dla dzieci na Halloween”

Inne rankingi, które mogą ci się spodobać:

Dobre horrory godne polecenia | TOP 50

TOP 10 – Horrory idealne na Halloween!

Koreańskie propozycje na Halloween

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?