TOP 10 – Najlepsze filmy i seriale z Joanną Kulig

Dziś najlepsze życzenia możemy złożyć Joannie Kulig, której stuknęło 38 lat. Z racji tego warto rzucić okiem na najlepsze tytuły, w których występowała w trakcie swojej bardzo udanej jak na razie kariery.

Zobacz również: TOP 10 – Najlepsze filmy i seriale z Maciejem Stuhrem!


10. Pitbull. Niebezpieczne kobiety

Patryk Vega już wchodził z tym filmem w coraz większą taśmowość, ale kilka elementów było naprawdę ciekawych – w tym także i występ Kulig jako młodej policjantki zamieszanej w romans z pewnym gangsterem.

9. Niewinne

Jeden z trudniejszych obrazów, w których wystąpiła Kulig. Tuż po drugiej wojnie światowej francuski Czerwony Krzyż prowadzi akcję repatriacji i gromadzi swoich obywateli w szpitalu. Wśród lekarzy jest młodziutka Matylda Beaulieu (wschodząca gwiazda francuskiego kina Lou de Laâge). W szpitalu zjawia się siostra z oddalonego o kilka kilometrów klasztoru i błaga o pomoc dla umierającej kobiety. Problemem jest poród jednej z zakonnic… Okazuje się, że siostry padły ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez czerwonoarmistów. Matylda chce sprowadzić pomoc, lecz Matka Przełożona (Agata Kulesza) chce za wszelką cenę ukryć tajemnicę, żeby uniknąć skandalu. Witana przez zakonnice z nieufnością, Matylda wkracza w nieznany sobie świat i zaprzyjaźnia się z siostrą Marią (Agata Buzek). Razem odkryją przerażającą prawdę, ukrytą za murami klasztoru…

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?