Najlepsze komedie na CDA Premium

W serwisie CDA Premium znajduje się dość pokaźna lista komedii do obejrzenia. Są tam filmy polskie, amerykańskie, europejskie i azjatyckie. Wybór tych najlepszych, podobnie jak w przypadku rankingów o kinie akcji, science-fiction czy horrorach, był trudny, ale ostatecznie udało się wskazać dziesiątkę najlepszych pozycji, jakie możecie tam na obecną chwilę znaleźć! Te komedie na CDA Premium bez wahania polecamy i liczymy, że rozśmieszą również Was! Zarówno w wersji z lektorem czy napisami.


Najlepsze komedie na CDA Premium

10. Pan idealny

Fani oglądania filmów online mogą zacząć od lekkiej amerykańskiej komedii sensacyjnej, w której w głównych rolach występują Sam Rockwell i Anna Kendrick. Ta druga gra dziewczynę, która jak dotąd nie miała szczęścia do mężczyzn. Kiedy trafia zaś na kogoś, z kim się rozumie, okazuje się on płatnym mordercą, co oczywiście prowadzi do wielu zabawnych sytuacji. Przyjemna produkcja na każdy wieczór.

płatny zabójca klaun

fot. kadr z filmu Pan Idealny

9. Guns Akimbo

Daniel Radcliffe nie do końca znajduje się w swojej post-potterowej karierze, ale co jakiś czas trafi się ciekawa produkcja, w której bierze udział. Na CDA znajdziemy niekonwencjonalną komedię, w której wspomniany gwiazdor wciela się w mężczyznę, który stara się przezwyciężyć własne lęki i rejestruje się w specyficznej grze, by ocalić byłą dziewczynę. Na plus Samara Weaving w roli ekscentrycznej prześladowczyni protagonisty.

fot. kadr z filmu Guns Akimbo/materiały prasowe

8. Gotowi na wszystko. Exterminator

Wśród najlepszych komedii na CDA Premium znajdujemy też miejsce dla polskich produkcji! Gotowi na wszystko. Exterminator opowiada o grupie przyjaciół chcących przywrócić do życia zespół metalowy, który uformowali w młodzieńczych latach. Każdy z nich jednak boryka się z problemami, które skutecznie odcinają ich od marzeń. Aby je spełnić, będą musieli przejść długą drogę.

kadr z filmu Gotowi na wszystko. Exterminator

7. Kariera Nikosia Dyzmy

Następna na liście jest znajdująca się ofercie CDA Premium współczesna wersja kultowej produkcji z Romanem Wilhelmim w roli głównej. Oczywiście stoi kilka poziomów niżej od pierwowzoru, ale przeniesienie historii na polskie realia – w tym scenę polityczną początku XXI wieku – i szarżujący Pazura, sprawiają, że mamy do czynienia z solidną propozycją i wieloma zabawnymi gagami.

kadr z filmu Kariera Nikosia Dyzmy

6. Mężczyzna imieniem Ove

Pora na skandynawski humor. Dwukrotnie nominowana do Oscarów szwedzka produkcja opowiada o dobiegającym sześćdziesiątki mężczyźnie o imieniem Ove, który znajduje się na rozstaju dróg. Gdy umiera jego ukochana żona, staje się zgorzkniały, izoluje się od sąsiadów i coraz częściej dochodzą do niego myśli samobójcze. Pewnego razu jednak wskutek zbiegu okoliczności zaprzyjaźnia z pewną ciężarną kobietą.

komedie cda

Fot. Materiały prasowe

5. Rzeź

Pierwszą piątkę najlepszych komedii na CDA Premium otwiera film Romana Polańskiego w iście gwiazdorskiej obsadzie. To kameralny tytuł, w którym dwa małżeństwa spotykają się, aby przedyskutować kwestię incydentu, jaki wydarzył się w szkole pomiędzy ich dziećmi. Z początku kulturalna rozmowa przeradza się w coraz burzliwszą kłótnię.

kadr z filmu Rzeź

4. Delikatesy

W zestawieniu znalazło się też miejsce dla francuskiego humoru i czarnej komedii pełnej surrealistycznych pomysłów. Akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w kamienicy mieszczącej pewien sklep, którego zapasy rosną wprost proporcjonalnie do kolejnych znikających lokatorów. Któregoś razu wprowadza się tam pewien cyrkowy artysta, który jako osoba pozostające bez pracy, najmuje się tam jako złota rączka.

kadr z filmu Delikatesy

3. Moje córki krowy

Najniższe miejsce podium okupuje znakomita polska komedia Kingi Dębskiej, w której brylują Agata Kulesza i Gabriela Muskała. Aktorki wcielają się w siostry, które posiadają zupełnie inne doświadczenia życiowe i charaktery, co sprawia, że nie za bardzo za sobą przepadają. Punktem zwrotnym w ich życiu jest śmierć jednego z rodziców, stopniowo zbliżająca kobiety do siebie.

kadr z filmu Moje córki krowy

2. Jeszcze dalej niż Północ

Na CDA Premium znajdziemy również znakomitą francuską komedię. Opowiada o naczelniku poczty w Salon-de-Provence, który w celu uszczęśliwienia cierpiącej na depresje małżonki dopuszcza się oszustwa. I wszystko poszłoby świetnie, gdyby nie został zdemaskowany. W ramach kary, zostaje wysłany do miasteczka w północnej Francji. Pomimo początkowej rezerwy znajduje w nim pewien lokalny urok.

Fot. Materiały prasowe

1. Co robimy w ukryciu

I pierwszą pozycję wręczamy filmowi Taiki Waititiego, który był dla niego trampoliną do sławy i hollywoodzkich superprodukcji. To swojego rodzaju „wywiad z wampirem”, bo film stworzony jest w formie mockumentary, a jego bohaterami jest trójka wampirów w bardzo różnym wieku (od niespełna 200 do 8000 lat), zamieszkująca tereny Nowej Zelandii. Co robimy w ukryciu przedstawia ich życie codzienne i problemy, z którymi muszą się uporać.

wampir nowa zelandia najlepsze komedie cda

fot. kadr z filmu Co robimy w ukryciu

 


Interesują Cię nie tylko najlepsze komedie na CDA?

Zobacz również:

TOP 10 – najlepsze horrory na CDA. Ranking horrorów na CDA Premium!

TOP 10 – Najlepsze filmy akcji na CDA. Ranking kina akcji CDA Premium!

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?