Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Cinema City

Denis Villeneuve pracuje nad nowym filmem. Co wiemy o I'm waiting for you?

Autor: Marek Wasiński
6 czerwca 2024
Denis Villeneuve pracuje nad nowym filmem. Co wiemy o I'm waiting for you?

Denis Villeneuve, który wciąż święci triumfy po sukcesie drugiej części Diuny znalazł nowy projekt. Film z gatunku science-fiction, który wyreżyseruje nosi tytuł I'm waiting for you.

Denis Villeneuve nakręcił obie części Diuny jedna po drugiej, „bez nawet godziny przerwy między nimi.” Kilka miesięcy temu w wywiadzie dla Hollywood Reporter zdradził, że musi się zregenerować przez kilka tygodni i że jego następny projekt będzie zależał od tego, który scenariusz zostanie ukończony jako pierwszy.

Scenarzysta Eric Roth (Czas krwawego księżyca, Diuna, Narodziny gwiazdy) niedawno wypowiedział się o scenariuszu do nowego filmu Villeneuve’a, który ma napisać. Dość tajemniczo Roth opisał go jako film o przestrzeni i czasie:

Właśnie napisałem film dla Denisa Villeneuve’a… Zobaczymy, co z tego wyniknie, ale chodzi o przestrzeń i czas oraz samotność.. Zdecydowanie chodzi o wieczność.

Wiele osób zastanawiało się, czy kolejny projekt reżysera nie będzie przypadkiem długo oczekiwaną adaptacja powieści Spotkanie z Ramą Arthura C. Clarke’a. Villeneuve był związany z tytułem jeszcze zanim ogłoszono, że kanadyjski artysta ma pracować nad filmem studia Sony o Kleopatrze.

Nowy projekt Villeneuve'a - I'm waiting for you

Wiarygodnych źródła donoszą jednak, że wybranym projektem nie będzie Rama. Wszystko wskazuje na to, że pierwszym po Diunie filmem reżysera będzie adaptacja opowiadania koreańskiej autorki Bo-Young Kim I'm waiting for you. To nie oznacza, że Villeneuve nie weźmie udziału w innych wymienionych projektach, gdyż jest to tylko jeden z wielu filmów, które  rozważa jako swój kolejny reżyserski wyczyn.

Opisane jako historia miłosna osadzona w przyszłości, mająca miejsce w latach 2080-tych, I'm waiting for you opowiada o mężczyźnie podróżującym przez czas i przestrzeń w coraz bardziej desperackiej i mało prawdopodobnej próbie ponownego spotkania się ze swoją narzeczoną. Jednak drobne incydenty powodują zamieszanie w czasie i przestrzeni, przesuwając datę ich ślubu coraz dalej.

Villeneuve wcześniej wspominał, że miał „cztery projekty na stole” jako swój możliwy następny film. Już wiemy o Diuna: Mesjasz, Spotkanie z Ramą i Kleopatrze, a teraz wiemy, czym jest czwarty projekt, I'm waiting for you.

Więcej o filmach sci-fi na Movies Room:

Jeśli chodzi o niedawno ogłoszony Nuclear War: A Scenario oparty na książce non-fiction autorstwa Annie Jacobsen, ten projekt jest jeszcze w bardzo wczesnym etapie rozwoju, a plan jest taki, że Villeneuve wyreżyseruje go po Diuna: Mesjasz, do którego zdjęcia według pogłosek zostały zaplanowane na rok 2026.

Źródło: World of Reel / ilustracja wprowadzająca: materiały prasowe

Chcesz nas wesprzeć i być na bieżąco? Obserwuj Movies Room w google news!

Marek Wasiński

Dziennikarz

Miłośnik filmów, kultury japońskiej, Marvela i wszelkiej maści science-fiction. Autor bloga Z innego świata.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.