Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Mars
Cinema City

Ostatni Komers - najgorętsza premiera roku

Autor: Szymon Góraj
18 czerwca 2021
Ostatni Komers - najgorętsza premiera roku

Głośny film Dawida Nickela „Ostatni Komers”, w którym w głównych rolach wystąpili Sandra Drzymalska, Mikołaj Matczak, Michał Sitnicki, Agnieszka Żulewska,  Nel Kaczmarek,  Jakub Wróblewski,  Zofia Świątkiewicz i  Dobromir Dymecki trafił właśnie do kin. W uroczystej premierze wzięli udziałm.in. Marta Nieradkiewicz, Malwina Wędzikowska, Anja Ortodox, Maria Dejmek, Paweł Deląg, Anna Powierza, Eliza Gwiazda oraz Magda Wójcik, Natalia Fok, Weronika Juszczak, Zuza Jabłońska, Radosław Kapias, Tomek Gregorczyk, Iza Zabielska i Helena Nałęcz.

Nagrodzony na Festiwalu Filmowy w Gdyni „Ostatni Komers” opowiada o ostatnim tygodniu szkoły w gimnazjum w małym polskim miasteczku. W oczekiwaniu na imprezę uczniowie spędzają czas na miejskim basenie. W ciągu kilku dni zasmakują zauroczeń, odrzucenia i pierwszych zawiedzionych nadziei. Zapis ich doświadczeń jest zwieńczeniem okresu gimnazjalnego i portretem współczesnej młodzieży poszukującej tożsamości, przynależności i więzi.
To jest historia o wszystkim co pierwsze, a co za tym idzie - najintensywniejsze.. pierwszy joint, pierwszy seks, pierwsze zakochanie i złamane serce – mówi producentka filmu, Marta Habior.
Materiały wideo z transmisji z wczorajszej uroczystej premiery w Warszawie znajdziecie na facebookowej stronie produkcji. Poniżej zaś galeria zdjęć : [gallery ids="164817,164819,164827,164821,164820,164823,164824,164825,164826,164828,164829,164815,164816,164818,164822,164814"]

Zobacz również: Ostatni Komers – recenzja debiutanckiego filmu Dawida Nickela o dorastającej młodzieży

Film oparty na motywach fragmentów powieści „Ma być czysto” Anny Cieplak to pełnometrażowy debiut fabularny Dawida Nickela, zarazem współautora scenariusza do filmu. Twórcy, jako cel postawili sobie opowiedzieć o kawałku świata młodych ludzi bez moralizowania i oceniania. Ważnym elementem filmu jest muzyka - DJ Lotos, LowRoar, Duit, Kalwi&Remi, Hania Rani, Bella Ćwir, Rysy, Rotterdam Terror Corps, MX TORO. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za produkcję z ramienia No Sugar Films odpowiadała Marta Habior. Koproducent - Telewizja Polska. Partnerzy: ColorOFFon i Halo. Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: Mikołaj Kiembłowski
Chcesz nas wesprzeć i być na bieżąco? Obserwuj Movies Room w google news!

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.