Obecność 3: Na rozkaz diabła: wstrzymajcie oddech, oto pierwszy zwiastun filmu!

Zwiastun horroru Obecność 3: Na rozkaz diabła zadebiutował w sieci! Zapowiedź przygotowuje nas na jedną z najmroczniejszych odsłon historii demonologów Eda i Lorraine Warrenów.

Amerykańska premiera filmu ustalona została na 4 czerwca, a my tymczasem po opublikowaniu oficjalnych zdjęć promujących horror, możemy zobaczyć pierwszy zwiastun, dający przedsmak tego, co nas czeka latem (i, miejmy nadzieję, w polskich kinach):

Akcja trzeciej części Obecności rozegra się w 1981 roku. Tym razem Ed i Lorraine Warren (Patrick Wilson i Vera Farmiga) zbadają sprawę mężczyzny oskarżonego o morderstwo. Jak zwiastuje sam tytuł, sprawca twierdzi, że to demon kierował jego ciałem i zmusił go do popełnienia czynu. Będzie to pierwsza część serii, której nie wyreżyseruje James Wan. Zamiast tego, filmem zajmie się Michael Chaves. Będzie to dla niego kolejne spotkanie z gatunkiem. Wcześniej pracował przy należącym do wspólnego uniwersum horrorze Topielisko. Klątwa la Llorony.

Zobacz również: Horrory 2020. Najlepsze filmy grozy ubiegłego roku!

Oficjalny opis Obecność 3: Na rozkaz diabła

Obecność 3: Na rozkaz diabła to budząca grozę historia przerażającego morderstwa i nieznanych złych mocy. Wstrząsnęła ona nawet doświadczonymi badaczami spraw paranormalnych Edem i Lorraine Warrenami. Ten jeden z najbardziej zdumiewających przypadków w ich karierze zaczyna się od walki o duszę młodego chłopca. Wkrótce małżeństwo staje w obliczu czegoś, z czym jeszcze nie miało do czynienia. Dochodzi do bezprecedensowego procesu. Po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych podejrzany o morderstwo broni się, twierdząc, że był opętany przez demona.

Zobacz również: Dobre horrory na Netflix, które warto obejrzeć | TOP 30

Obecność 3: Na rozkaz diabła to ósmy horror należący do franczyzy Conjuring Universe, która w światowym box-office zarobiła już 1,9 miliardów dolarów. Film grozy początkowo miał zaplanowaną premierę na 11 września 2020 roku, lecz z powodu zamknięcia multipleksów na całym świecie, zadebiutuje 4 czerwca 2021 roku w niektórych krajach w kinach oraz na HBO MAX. Ze względu na lockdown kin w Polsce obecna polska data premiery horroru nie jest jeszcze znana. Produkcja otrzymała kategorię wiekową R, czyli filmu dla dorosłych widzów.

Źródło: / ilustracja:

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?