Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Ujawniono datę premiery wyczekiwanego horroru 28 lat później

Autor: Agnieszka Ziobrowska
12 maja 2024
Ujawniono datę premiery wyczekiwanego horroru 28 lat później

Pojawia się coraz więcej informacji dotyczących kontynuacji horroru sprzed lat. Film dostał oficjalną datę premiery zaplanowaną na lato przyszłego roku.

Pierwsza odsłona serii zadebiutowała na ekranach kin w 2002 roku, druga część pojawiła się w 2007 roku, a na kolejną kontynuację musimy czekać trochę dłużej, bo aż 18 lat. Dotychczasowe filmy zyskały uznanie wśród krytyków oraz fanów kina postapokaliptycznego. Na ten moment nie za wiele wiadomo o 28 lat później. Produkcja jak na razie uzbierała dość ciekawą obsadę. Do filmu dołączyli Ralph Fiennes, Jodie Comer, Aaron Taylor-Johnson oraz Jack O’Connell. Za scenariusz i reżyserię ponownie odpowiadać będą Alex Garland i Danny Boyle. Panowie będą pełnić również obowiązki producentów wraz z Andrew Macdonaldem, Peterem Riceem i Berniem Bellewem. Cillian Murphy dołączył do zespołu jako producent wykonawczy. 

Co prawda prace na planie filmu jeszcze się nie rozpoczęły, ale Sony postanowiło już wyznaczyć datę premiery produkcji. Wytwórnia nie każe nam długo czekać, bo 28 lat później na dużym ekranie zadebiutuje 20 czerwca 2025 roku. 

Więcej ze świata filmów na Movies Room:

O czym było 28 dni później?

Grupa angielskich bojowników włamuje się do laboratorium, w którym robione są eksperymenty na zwierzętach. Uwalniają przetrzymywane w klatkach szympansy pomimo ostrzeżenia, że zarażone są niebezpiecznym wirusem. Śmiertelny wirus wymyka się spod kontroli. Przenoszony poprzez krew powoduje u zainfekowanych morderczą agresję. W ciągu 28 dni kraj opanowuje epidemia, a nieliczni pozostali przy życiu za wszelką cenę starają się przerwać rozprzestrzenianie wirusa i ocalić przyszłość. Jednym z ocalałych jest Jim, który wybudza się ze śpiączki w zupełnie nowej rzeczywistości. Nie zdaje sobie sprawy, że śmiertelny wirus nie jest jedynym grożącym mu niebezpieczeństwem. Poznaje Seline i Marka, którzy wyjaśniają mu przyczyny epidemii. Wygląda na to, że wirus ogarnął całą Anglię, ale bohaterowie decydują się na opuszczenie Londynu i poszukania schronienia na prowincji.  

Źródło: hollywoodreporter.com/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe 28 dni później 

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.