Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Werner Herzog dołącza do obsady animowanej produkcji reżysera Parasite

Autor: Bianka Turzyńska
16 kwietnia 2024
Werner Herzog dołącza do obsady animowanej produkcji reżysera Parasite

Bong Joon-ho powraca z nowym projektem. Tym razem będzie to film animowany. Choć mamy jeszcze mało informacji na temat fabuły, do obsady dołączył znany reżyser, Werner Herzog. Produkcja ma rozpocząć się latem tego roku.  

Więcej o filmach przeczytasz na Movies Room:

Jak wcześniej ogłoszono, trzykrotny laureat Oscara, scenarzysta i reżyser Bong Joon-ho (Parasite, Okja, Snowpiercer), przygotowuje się do produkcji oryginalnego filmu animowanego. Scenariusz powstawał od 2018 roku, a jego pisanie zostało ukończone w 2021 roku. Projekt, jeszcze bez tytułu, ma być najdroższą produkcją filmową w historii koreańskiego kina (ok. 52 milionów dolarów amerykańskich). Operatorem kamery będzie Hong Kyung-pyo (Parasite, Płomienie), a za animację CGI odpowiedzialna będzie koreańskie studio specjalizujące się w efektach wizualnych, 4th Creative Party. Sony ma być zaangażowane w globalną dystrybucję filmu. 

Co wiemy o animacji koreańskiego reżysera?

W wywiadzie z pismem Variety reżyser Werner Herzog (Zagadka Kaspara Hausera) przyznał, że jest zaangażowany w projekt Bong Joon-ho. Herzog ujawnił, że wkrótce wcieli się w jedną z ról,  jednak fabuła filmu jest owiana tajemnicą, dlatego reżyser nie ujawnił więcej szczegółów na temat projektu ani swojej postaci. Jednak twórcy twierdzą, że projekt CGI będzie skupiał się na relacjach między ludźmi a morskim życiem, w szczególności głębinowymi stworzeniami. Film nie będzie pierwszym dubbingiem w aktorskiej karierze Herzoga. W ostatnim czasie udzielał głosu między innymi w filmie DreamWorks Animation Orion i Ciemność. Poza tym gościnnie wystąpił zarówno jako on sam, jak i w postaci oryginalnych bohaterów w kilku odcinkach seriali takich jak Simpsonowie, Rick i Morty, Metalocalypse, American Dad!, The Boondocks. Udzielił również głosu  w filmie Pingwiny z Madagaskaru oraz wziął udział w anglojęzycznym dubbingu Wiatr się Zrywa w reżyserii Hayao Miyazakiego.

Kim jest Bong Joon-ho?

Bong Joon-ho to południowokoreański reżyser, scenarzysta i producent filmowy urodzony 14 września 1969 roku w Daegu, w Korei Południowej. Jest znany z tworzenia filmów będących mieszanką różnorodnych gatunków, które często łączą elementy dramatu, thrillera i czarnej komedii. Jego prace są cenione zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Bong zdobył uznanie krytyków i publiczności za swoje wyjątkowe podejście do narracji oraz umiejętność łączenia elementów kina gatunkowego z głębokimi tematami społecznymi. Najbardziej znanym dziełem reżysera jest film Parasite (2019), który zdobył liczne nagrody, w tym Złotą Palmę na Festiwalu Filmowym w Cannes i Oscara w kategorii najlepszy film.  Jego prace często poruszają tematy społeczne, takie jak nierówności klasowe, korupcja czy wpływ kapitalizmu na jednostkę i społeczeństwo. Bong Joon-ho jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych i utalentowanych reżyserów współczesnego kina, zarówno w Korei, jak i na świecie.

Źródło: Animation Magazine

Fanka filmów, literatury i popkultury, od małego karmiona klasykami kina przez rodziców- filmoznawców. W wolnych chwilach spędza czas na chodzeniu na koncerty, siedzi przy nowym cosplay'u lub dobrej herbacie i jeszcze lepszej książce. Miłośniczka Tolkiena i animacji wszelkiej maści.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.