Cyberpunk 2077 największą premierą cyfrową wszechczasów!

Cyberpunk 2077 nie miał zbyt dobrej premiery, ale czy to mu zaszkodziło? Otóż nie, stał się on najlepiej sprzedającą się grą wszechczasów!

Gra spotkała się w szczególności z tak słabym przyjęciem na konsoli, że wielu sprzedawców zaczęło oferować zwroty pieniędzy. PlayStation natomiast całkowicie usunęło grę ze swojej cyfrowej witryny sklepowej. Mimo wszystko Cyberpunk 2077 wciąż był w stanie pobić rekord wszechczasów pod względem sprzedaży.

Zobacz także: Resident Evil Village – pokaz rozgrywki oraz data premiery!

Zgodnie z informacjami, Cyberpunk 2077 był kluczowym czynnikiem, jeśli chodzi o sprzedaż cyfrową w grudniu 2020 r. Najnowszy raport Superdata ujawnił, że ostatni miesiąc zaowocował największym w historii okresem sprzedaży cyfrowej. W tym miesiącu odnotowano ogólny wzrost o 15% w porównaniu z grudniem 2019 r. Sprzedaż cyfrowa na PC była znacznie wyższa niż normalnie. Jest to w dużej mierze zasługą Cyberpunk 2077, który został wymieniony jako „największa premiera gry wszechczasów w oparciu o przychody cyfrowe i sprzedane jednostki cyfrowe”. Krótko mówiąc, futurystyczny RPG z otwartym światem był hitem.

Warto zauważyć, że raport nie uwzględnia żadnych zwrotów środków za grę, które mogły mieć miejsce. W związku z tym te sfinalizowane dane mogą być nieco błędne, jeśli chodzi o rozliczenie pieniędzy. Raport Superdata mówi również, że te zwroty nie zmieniłyby drastycznie całkowitej sprzedaży gry.

Cyberpunk 2077

Fot. Screen z gry Cyberpunk 2077 (Xbox Series X)

Cyberpunk 2077 to rozgrywająca się w otwartym świecie przygoda, której akcja toczy się w Night City, megalopolis rządzonym przez obsesyjną pogoń za władzą, sławą i przerabianiem własnego ciała. Nazywasz się V i musisz zdobyć jedyny w swoim rodzaju implant — klucz do nieśmiertelności. Stwórz własny styl gry i ruszaj na podbój potężnego miasta przyszłości, którego historię kształtują twoje decyzje.


Źródło: ComicBook, ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Geek, student, audiofil. Zbieram komiksy i płyty winylowe. Poza filmami, kocham także muzykę. Wierny fan X-Men, Scarlett Johansson, Elizabeth Olsen czy Anyii Taylor-Joy.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?