Poznajcie DualSense, czyli nowy kontroler do PlayStation 5!

Sony zaprezentowało światu nowy kontroler do PlayStation 5, mianowicie DualSense. Oto wszystko co wiemy na temat nowego sprzętu od japońskiego giganta.

Ogłoszony na PlayStation.Blog, DualSense zachowa „to, co gracze uwielbiają w DualShock 4 w nienaruszonym stanie, jednocześnie dodając nowe funkcje i dopracowując wygląd”. Jedną z  najważniejszych nowości będą haptyczne wibracje, które zapewnią różnorodne odczucia podczas gry. Przykładem tutaj może być jazda samochodem po różnych nawierzchniach. Dodatkowo w przyciskach L2 i R2 zastosowano adaptacyjne spusty, które pomogą graczom poczuć napięcie np. podczas naciągania cięciwy łuku.

Jednej rzeczy, której będzie brakować w DualSense, jest przycisk „Share”, który był dostępny w DualShock 4. W nowym urządzeniu udostępnianie z kontrolera będzie widniało pod nowym przyciskiem „Create”. Sony obiecuje, że wraz ze zbliżającą się premierą PlayStation 5 ujawni więcej szczegółów. DualSense będzie posiadał również wbudowany mikrofon, który pozwoli graczom łatwo rozmawiać ze znajomymi bez użycia zestawu słuchawkowego. Sony obiecuję także dużą żywotność akumulatora oraz mniejszą wagę nowego kontrolera. Zmianie uległ też kąt nachylenia triggerów.

Jeśli chodzi o kolor kontrolera, Sony zaskoczyło i postawiło na nieco nietradycyjny projekt. Zwykle kontrolery PlayStation mają jeden kolor, ale DualSense ma dwukolorową konstrukcję. Dodatkowo zmianie uległa również pozycja paska świetlnego, który teraz znajduje się po obu stronach tabliczki dotykowej, a nie w górnej części kontrolera. Jim Ryan, prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment wypowiedział się w następujących słowach:

DualSense oznacza radykalne odejście od naszej poprzedniej oferty kontrolerów i pokazuje, jak silnie czujemy się w kwestii dokonania skoku generacyjnego z PS5. Nowy kontroler wraz z wieloma innowacyjnymi funkcjami w PS5 będzie sprzyjał dalszej ewolucji gier – kontynuując naszą misję w PlayStation, polegającą na przesuwaniu granic rozgrywki, teraz i w przyszłości. Pragnę podziękować społeczności PlayStation za wspólną, ekscytującą podróż, której celem jest premiera PS5 pod koniec 2020 roku. Z niecierpliwością czekamy na dalsze informacje na temat PS5, które zostaną udostępnione w nadchodzących miesiącach, w tym na prezentację konsoli.

Zobacz również: Poznaliśmy specyfikację PS5!

Źródło: blog.eu.playstation.com | Ilustracja główna: materiał prasowe

Redaktor

Miłośnik piłki nożnej, kibic FC Barcelony i Roberta Kubicy, entuzjasta kina, seriali oraz gier komputerowych.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?