Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Diuna: Proroctwo z pierwszym zwiastunem! Poznaj początki Bene Gesserit

Autor: Szymon Góraj
15 maja 2024
Diuna: Proroctwo z pierwszym zwiastunem! Poznaj początki Bene Gesserit

Po wielkim sukcesie kolejnego filmu Villeneuve'a w tym świecie w zasadzie było pewne, że wkrótce otrzymamy kolejne historie. Teraz możemy przyjrzeć się trailerowi Proroctwa.

Serial jest osadzony w uniwersum Diuny, stworzonym przez uznanego autora Franka Herberta. Akcja rozgrywa się na 10 000 lat przed czasami Paula Atrydy. „Diuna: Proroctwo” przedstawia losy dwóch sióstr Harkonnen, które walczą z siłami zagrażającymi przyszłości ludzkości. Kobiety zakładają legendarne zgromadzenie, które w przyszłości zasłynie jako zakon Bene Gesserit.

Diuna: Proroctwo jest inspirowany powieścią Zgromadzenie żeńskie z Diuny, napisaną przez Briana Herberta i Kevina J. Andersona. Do obsady serialu Max Diuna: Proroctwo dołączyła właśnie Jessica Barden, która wcieli się w rolę młodej Valyi Harkonnen. Ambitna, uparta i silna, Valya Harkonnen marzy o przywróceniu szlacheckiego statusu swojej rodzinie. Kiedy tragedia niszczy jej plany na przyszłość, bohaterka wybiera nową drogę, która zaprowadzi ją do słynnego zgromadzenia.

Zapowiedź

Reszta obsady

Emily Watson, Olivia Williams, Travis Fimmel, Jodhi May, Mark Strong, Sarah-Sofie Boussnina, Josh Heuston, Chloe Lea, Jade Anouka, Faoileann Cunningham, Edward Davis, Aoife Hinds, Chris Mason, Shalom Brune-Franklin, Jihae, Tabu, Charithra Chandran, Jessica Barden, Emma Canning i Yerin Ha.

Twórcy

Alison Schapker: showrunnerka i producentka wykonawcza. Diane Ademu-John: producentka wykonawcza, która współtworzyła serial. Anna Foerster: reżyserka i producentka wielu odcinków (w tym pierwszego). Jordan Goldberg, Mark Tobey, John Cameron, Matthew King, Scott Z. Burns, Jon Spaihts, Brian Herbert, Byron Merritt i Kim Herbert: producenci wykonawczy. Kevin J. Anderson, autor bestsellerów New York Timesa: współproducent.

Serial jest koprodukowany przez serwis Max i Legendary Television. Legendary wyprodukowało również docenioną przez krytyków serię filmów, z których pierwsza część zdobyła sześć Oscarów.

Wieści ze świata seriali na Movies Room:

Źródło: Warner Bros. Poland

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.