Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Norek i Krawczyk powrócą? Artur Barciś o reaktywacji sitcomu Miodowe lata

Autor: Konrad Stawiński
30 marca 2024
Norek i Krawczyk powrócą? Artur Barciś o reaktywacji sitcomu Miodowe lata

Czy powstaną nowe odcinki serialu Miodowe lata? Artur Barciś zdradził, co dzieje się z kontynuacją kultowego sitcomu.

Jesienią ubiegłego roku media obiegły nieoficjalne informacje o reaktywacji serialu Miodowe lata, które potwierdzał gwiazdor sitcomu Artur Barciś. Doniesienia o realizacji nowych odcinków jednego z najbardziej lubianych polskich seriali zostały jednak szybko zdementowane przez producentów - firmy Polsat i ATM Grupa. 

Wczoraj Barciś był gościem Michała Pola w youtube’owym Kanale Sportowym i po raz kolejny wypowiedział się na temat powrotu do roli kanalarza Norka.

Powrót sitcomu Miodowe lata

Aktor w rozmowie z Michałem Polem potwierdził, że dostał wstępną ofertę zagrania w kontynuacji Miodowych lat, którą wspólnie z Cezarym Żakiem zaakceptował. Nie jest jednak pewny czy projekt nie został anulowany, gdyż zapoznano go wyłącznie z wstępną propozycją i od tamtej pory nie dostał scenariuszy nowych odcinków.

Wyciekło coś do sieci. Bo był taki pomysł, nie wiem czy dalej funkcjonuje. Jest treatment, czyli propozycja kontynuacji, ale to jest tylko zarys scenariusza. Z Czarkiem (Żakiem - przyp. red.) powiedzieliśmy, że możemy się tego podjąć, jeśli scenariusz będzie bardzo dobry. Jeżeli będzie warto, to jeszcze raz wejść w tę rolę i zobaczymy. Nie mogę teraz powiedzieć ani tak, ani nie, bo nie wiem, co dalej się z tym stanie. Być może ta propozycja już została skreślona. Nie wiem. A może jest rozważana. Wstępnie powiedzieliśmy tak.

Przypomnijmy również, że byłaby to kolejna próba reaktywacji serialu.  Pierwsza – Całkiem nowe lata miodowe z 2004 roku – nie spotkała się z przychylnością fanów. Widzom nie spodobało się odejście od teatralnej, sitcomowej formuły na rzecz serialu nagrywanego w formie filmowej i bez publiczności. Na ten fakt zwrócił również Artur Barciś, gdy wspominał o swoich zastrzeżeniach w sprawie kontynuacji. 

Miałem wiele zastrzeżeń do tego pomysłu. I jednym z zastrzeżeń było, że widzowie przyzwyczaili się do wersji teatralnej i potem, gdy zaproponowaliśmy wersję filmowej – Całkiem nowe lata miodowe - to jej nie kupili.

Znany z filmów Kieślowskiego i serialu Ranczo aktor odniósł się również do humoru, który występował w sitcomie z przełomu lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych. Barciś zgodził się z tezą, że przy obecnej poprawności światopoglądowej część żartów nie miałaby szans pozostać na kartach scenariusza. 

Możliwe, że by nie przeszły. (…) Te różne odzywki do kobiet, żon, moim zdaniem teraz mogłyby zostać uznane za przemocowe, i żon do mężów też podejrzewam.

Pełny wywiad z Arturem Barcisiem dostępny jest na Kanale Sportowym.

Miodowe lata – o serialu

Miodowe lata to kultowy polski sitcom, którego format oparty był na amerykańskim serialu komediowym The Honeymooners. Oprócz adaptacji scenariuszy w serialu pojawiały się również odcinki autorskie. Produkcja emitowana była przez telewizję Polsat w latach 1998 do 2004. W 2004 roku powstała 17-odcinkowa kontynuacja Całkiem nowe lata miodowe

Serial przedstawiał losy dwóch małżeństw mieszkających w warszawskiej kamienicy. Głównymi bohaterami byli motorniczy tramwaju Karol Krawczyk i pracownik miejskiej kanalizacji Tadeusz Norek, których plany zdobycia fortuny oraz szalone pomysły wplątywały w kolejne zabawne perypetie. W główne role wcielali się Cezary Żak, Artur Barciś, Dorota Chotecka, Katarzyna Żak i Agnieszka Pilaszewska.

Obecnie serial dostępny jest do obejrzenia w serwisie Polsat Box Go.

Więcej o polskich serialach na Movies Room:

ilustracja wprowadzenia: fot. TV6.com.pl

Konrad Stawiński

Zastępca Redaktora Naczelnego
Konrad Stawiński

Kontakt: [email protected] Twitter: @KonStar18

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.