Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

1670 jak Czarna Żmija i ze zmianą epok co sezon? Twórca o 2. sezonie hitu Netflixa

Autor: Konrad Stawiński
23 marca 2024
1670 jak Czarna Żmija i ze zmianą epok co sezon? Twórca o 2. sezonie hitu Netflixa

Jakub Rużyłło, twórca serialu 1670, w najnowszym wywiadzie podzielił się informacjami na temat 2. sezonu. Czy komediowy hit Netflixa będzie jak Czarna Żmija? 

6 marca 2024 roku Netflix podzielił się informacją, że dał zielone światło dla powstania kontynuacji serialu 1670. Wtedy jednak, poza ogłoszeniem przyszłorocznej daty premiery, nie ujawniono żadnych szczegółów dotyczących nowych odcinków satyrycznej produkcji filmowanej w skansenie w Kolbuszowej na Podkarpaciu. Teraz nowe wieści przyniósł wywiad z autorem serialu.

Więcej o serialu 1670 na Movies Room:

Jakub Rużyłło był gościem trzeciego odcinka programu Zero Kultury na youtube’owym Kanale Zero. Twórca 1670 w rozmowie z gospodarzami odcinka uchylił rąbka informacji o czasie akcji drugiego sezonu hitu Netflixa oraz skomentował sugestię, by polski serial poszedł w ślady brytyjskiej Czarnej Żmii i w każdej kolejnej odsłonie zmieniał epokę historyczną.

1670 pójdzie w ślady serialu Czarna Żmija? Co wiemy o 2. Sezonie?

Jakub Rużyłło w wywiadzie potwierdził, że 1670 nie będzie naśladował słynnego brytyjskiego serialu z Rowanem Atkinsonem. W 2. sezonie wciąż pozostaniemy w drugiej połowie XVII wieku i epoce szlacheckiej. 

Na pewno nie będzie tej zmiany epoki. Bo wielu ludzi właśnie podrzuca taką sugestię, by jak w Czarnej Żmii , co sezon wędrować po innych epokach. My tego nie robimy. Zostajemy z tymi bohaterami w tym świecie.

Twórca komediowego przeboju ujawnił również, że akcja 2. sezonu będzie rozgrywać się latem. 

Mogę tylko wam jeszcze zdradzić, że zdjęcia będą w wakacje, więc to oznacza, ze będzie też inna aura w całym serialu.

Pełna rozmowa dostępna jest do obejrzenia w Kanale Zero na Youtube.

Podstawowe informacje o polskim hicie Netflixa

1670 to ośmioodcinkowy polski serial komediowy w konwencji mockumentu, który zadebiutował na platformie streamingowej Netflix 13 grudnia 2023 roku. Produkcja 4 marca 2024 roku została uznana za najlepszy filmowy serial fabularny przez Polską Akademię Filmową, a twórcom wręczono nagrodę Orła.

Satyryczna komedia przedstawia historię szlacheckiej rodziny Adamczewskich, która jest w posiadaniu „mniejszej połowy” wsi Adamczycha. Główny bohater, Jan Paweł, głowa rodziny, marzy o zapisaniu się na kartach historii Polski - najpotężniejszego państwa na świecie oraz stawia czoła kłótniom w rodzinie, konfliktom z chłopami oraz sporowi sąsiedzkiemu.

W rolach głównych występują Bartłomiej Topa, Katarzyna Herman, Martyna Byczkowska, Michał Sikorski i Kirył Pietruczuk. Scenariusz serialu stworzył Jakub Rużyłło, na stanowisku reżyserskim zasiedli Maciej Buchwald (odc. 1-4) i Kordian Kądziela (odc. 5-8). 

Kiedy premiera 2. Sezonu 1670?

Nowe odcinki mają zadebiutować w bibliotece Netflixa w 2025 roku.

Konrad Stawiński

Zastępca Redaktora Naczelnego
Konrad Stawiński

Kontakt: [email protected] Twitter: @KonStar18

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.