The Mandalorian w nowym dodatku do gry Minecraft

Podczas ostatniego programu Mando Mondays ogłoszono nowy dodatek do gry Minecraft. Zostanie udostępniona duża paczka modyfikacji ściśle związanych z klasyczną trylogią i serialem The Mandalorian.

Lucasfilm jakiś czas temu utworzył cotygodniowy program Mando Mondays, podczas którego ogłaszane są nowe zabawki i gadżety związane z pierwszym serialem aktorskim z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Spośród produktów ukazanych w ostatni poniedziałek (16 listopada), wyróżnić można DLC do gry Minecraft. Jest to rewolucyjna paczka modyfikacji, ponieważ wprowadzać ona będzie możliwość podróżowania statkami kosmicznymi. Dotychczas poruszać można się było tylko łódką, bądź wagonikiem (mówię tu tylko o oryginalnych możliwościach). Jest to więc rewolucyjny moment w historii gry.

Dodatek zawiera wiele skórek, bardzo dobrze odwzorowanych miejsc, takich jak planety Tatooin, Endor, Hoth, Nevaro, a także obydwie Gwiazdy Śmierci; oprócz tego znajdziemy w pakiecie wiele interaktywnych statków kosmicznych. W trybie survivalu, zamiast potworów, nocą polować będą na gracza siły Imperium. Wszystkie moby, które znamy z oryginalnego trybu, zostają zamienione, na takie grupy postaci, jak różnej maści droidy, Jeźdźcy Tusken i wielu innych. Podczas rozgrywki spotkamy na przykład Imperatora, albo Jabbę. Aktywności znane nam z serialu, których będziemy mogli doświadczyć, to chociażby ujeżdżanie Blurga, pomoc Jawom w zdobyciu jaja Bagnorożca, a także uwolnienie Dziecka z rąk najemników. Jak utrzymują twórcy, gracze będą mieli wielkie możliwości do samodzielnego odtwarzania scen z filmów i serialu, dzięki wszystkim unikalnym dodatkom.

Zobacz również:  Kim jest Bo-Katan z nowego odcinka The Mandalorian? Postać pojawiła się już w uniwersum kilkukrotnie

Głównym bohaterem serialu The Mandalorian jest Din Djarin, tytułowy Mandalorianin. Jego zadaniem jest przekazanie tajemniczej istoty pod opiekę Zakonu Jedi. Drugi sezon serialu jak dotąd opowiada o tychże poszukiwaniach. Premiery kolejnych odcinków odbywają się co tydzień w piątek.


Źródło: starwars.com/ Ilustracja wprowadzenia: Fot. Materiały prasowe

Stały współpracownik

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?