Kim jest Punisher? Historia antybohatera #9

W komiksach Marvela dominują herosi, dla których ważną zasadą jest nie pozbawianie swych przeciwnikó życia. Największym wyjątkiem jest Punisher – można wręcz pozwolić sobie na stwierdzenie, iż dla niego najistoniejsze jest, aby każdy, naprzeciwko kogo stanie, odszedł na tamten świat. Bezpardonowe metody walki z przestępczością sprawiły, że w środowisku herosów jest czarną owcą. Między innymi z tych względów cieszy się niezwykłą popularnością wśród fanów, czego dowodem jest chociażby fakt, iż jego symbol jest równie popularny, jak te krystalicznie czystych superbohaterów. Na swoim koncie Frank Castle ma już kilka kinowych produkcji, ale wszystko wskazuje na to, że dopiero serial Netflixa da pełen obraz jego działań. Oto jedna z najbardziej kontrowersyjnych i mrocznych postaci Marvela – Punisher!

Znalezione obrazy dla zapytania punisher actors

Zobacz również: Punisher – zwiastun serialu Netflixa


Najważniejsze informacje:

Pierwsze pojawienie sięna kartach komiksu:

Amazing Spider-Man #129 (1974)

Prawdziwe imię i nazwisko:

Frank Castle, niegdyś Francis Castiglione

Moce:

Frank Castle nie posiada żadnych nadprzyrodzonych mocy, zaś jego fizyczne osiągi nie dorównują tym Daredevila czy Kapitana Ameryki. Niemniej, nie ma on problemu w wykonywaniu swej misji, jako główny atut wykorzystując swoją bezwzględność i poczucie misji. W walce używa wszelkiej maści arsenału – od noży po sprzęt ciężki – ważne, aby siały śmierć w szeregach jego wrogów. 

Kostium:

Punisher stawia na praktyczność – zarówno pod względem taktycznym, jak i psychologicznym. Jego czarne ubranie nie jest ubrankiem herosa, a bojowym strojem, adekwatnym do otwartej walki z przestępczością. Piorunujący efekt robi też kultowa czaszka, będąca jednym z najbardziej rozpoznawalnych logotypów świata komiksu, genezą sięgająca zaś jego pobytu w Wietnamie i rywalizacji z niejakim Malpą. Punisher nie sili się też na krycie swej tożsamości – twarde rysy twarzy, fryzura zaczesana do tyłu i potężna postura są aż za dobrze znane kryminalistom.

Sojusznicy:

Daredevil, Thunderbolts, Mechanik, Nick Fury, Luke Cage

Wrogowie:

wszelkiej maści gangsterzy i drobni superzłoczyncy, Kingpin, Jigsaw

Siedziba:

brak

Najlepsze komiksy:

– Punisher MAX

– Punisher: Born

– Punisher: Witaj ponownie Frank

– Punisher: Year One

– Punisher: The Cell

– Punisher: War Journal

– Punisher vs Marvel Universe

Filmy i seriale z jej udziałem:

– serial Punisher (2017)

– serial Daredevil (2017)

– Punisher (1989)

– Punisher (2004)

– Punisher: Strefa Wojny (2008)

– Punisher: Dirty laundry (2012)

Seriale animowane:

– Avengers: Zjedonoczni

Spider-Man: The Animated Series

 – X-Men: The Animated Series

Na następnej stronie geneza superbohatera!

Dziennikarz, gitarzysta, miłośnik sztuki wszelakiej. Za autorytety stawiający sobie Alana Moore'a, Jimmy'ego Page'a i Julesa Verne. Osobnika tego można spotkać starówkach miast Rzeczypospolitej, które traktuje jak wehikuł czasu.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?