Będzie grane! – czyli growe premiery stycznia

Pierwszy miesiąc nowego roku nie przyniesie nam zbyt wielu głośnych premier, jednak mimo to na rynku zadebiutuje kilka ciekawych tytułów. W styczniu będzie nam dane poznać kontynuację przygód pewnego łysego agenta, czy porozmawiać z duchami w nowej produkcji polskiego studia Bloober Team!

Hitman 3 – 20 stycznia

Zobacz również: Cyberpunk 2077 – co wyszło, a co nie w nowej grze od CD Projekt RED? Recenzja z Xbox Series X!

Hitman III to najnowsza odsłona kultowej skradanki z Agentem 47 w roli głównej. Po raz kolejny przyjdzie nam wcielić się w słynnego łowcę głów wykonując zlecenia na całym świecie. Bohater wciąż pozostaje na tropie grupy Providence, lecz sukces jego śledztwa zależy teraz od jego starego znajomego – Lucasa Greya, z którym będzie musiał połączyć siły. Hitman III daje graczowi pełną swobodę wykonywania zadań – po cichu, bądź frontowymi drzwiami. Agent 47 oprócz szerokiego arsenału broni może korzystać z napotkanych przedmiotów, czy konstruować zmyślne pułapki.

Platforma: PC, PS5, PS4, Xbox One, XSX.

 

Skul: The Hero Slayer – 21 stycznia

Zobacz również: Morbid: The Seven Acolytes – recenzja gry. Czy to nowe Dark Souls?

Skul: The Hero Slayer to platformowa gra akcji typu rougelike. Naszym bohaterem jest tytułowy kościotrup – Skul, który staje przed wyzwaniem uratowania królestwa Demonicznego Króla. Podczas rozgrywki przemierzamy generowane proceduralnie poziomy i mierzymy się z hordami przeciwników. Skul w swojej podstawowej postaci nie należy do najsilniejszych wojowników, lecz zdobywane podczas podróży czaszki pozwalają mu zdobyć niesamowite umiejętności bojowe.

Platforma: PC.

Twierdza: Władcy wojny – 21 stycznia

Zobacz również: Empire of Sin – recenzja gry. XCOM w czasach prohibicji

Twierdza: Władcy wojny to spin-off serii strategii czasu rzeczywistego Twierdza. Akcja gry przenosi nas do III wieku przed naszą erą, gdzie rozpoczniemy budowę twierdzy. Naszym zadaniem jest wznoszenie kolejnych budynków, rozwój technologii oraz rozbudowa armii. Przy okazji należy pamiętać o zadowoleniu swoich poddanych zapewniając im odpowiednią rozrywkę, a jeśli to nie pomoże – odpowiednio ich nastraszyć. Największą nowością produkcji są tytułowi Władcy. Pomogą nam oni sprawować pieczę nad włościami, czy poprowadzą sojusznicze wojska do walki z wrogiem.

Platforma: PC.

The Medium – 28 stycznia

Zobacz również: World of Warcraft: Shadowlands – recenzja podróży w zaświaty

The Medium to najnowsza produkcja rodzimego studia Bloober Team. Akcja gry toczy się w latach 90. w Krakowie. Główna bohaterka jest tytułowym medium – potrafi nawiązywać kontakt ze zmarłymi. Marianne – bo tak jej na imię – zaczyna doświadczać wizji śmierci niewinnego dziecka. Kobieta postanawia rozwiązać trapiącą ją tajemnicę i wyrusza do hotelu Niwa, gdzie ma nadzieję znaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania.

Platforma: PC, XSX.

Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Entuzjasta kina klasycznego, fan filmów SCI-FI ubiegłego wieku oraz nałogowy konsolowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?