Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Inny tytuł Gotowych na wszystko? Poznaj 5 ciekawostek o kultowym serialu!

Autor: Ewa Filipowicz-Gmerek
29 marca 2024
Inny tytuł Gotowych na wszystko? Poznaj 5 ciekawostek o kultowym serialu!

Gotowe na wszystko (Desperate Housewives) to amerykański serial emitowany w latach 2004–2012. Akcja rozgrywa się w miasteczku Fairview i opowiada o losach mieszkańców żyjących przy ulicy Wisteria Lane. Historia skupia się przede wszystkim na kilku bohaterkach, w które wcieliły się: Marcia Cross, Eva Longoria, Felicity Huffman i Teri Hatcher. Przyjaciółki starają się rozwikłać zagadkę śmierci sąsiadki, a przy okazji borykają się z wieloma własnymi problemami. Produkcję bez wątpienia można nazywać kultową. Doczekała się aż 8 sezonów, a także wielu rebootów w innych krajach. Poznaj 5 ciekawostek o Gotowych na wszystko!

Serial mógł mieć inny tytuł

Dziś chyba nikt nie wyobraża sobie Desperate Housewives pod innym tytułem, ale przed premierą pilotażowego odcinka były jeszcze dwie poważne propozycje: The Secrets of Wisteria Lane (tłum. Sekretne życie Wisteria Lane) i The Secret Lives of Housewives (tłum. Sekretne życie gospodyń domowych). Pierwszy epizod przyciągnął ponad 21 milionów widzów.

Twórca serialu czerpał inspiracje z własnego życia

Marc Cherry zainspirował się opowieściami swojej mamy o desperacji, z którą ta borykała się, gdy mieszkała na przedmieściach. Sukces serialu pozwolił mu na spłatę jej długu w wysokości 100 tys. dolarów. Początkowo mężczyzna chciał stworzyć lekki, komediowy serial z 30-minutowymi odcinkami. Z czasem pomysł ewoluował i przerodził się w dłuższe, a także bardziej dramatyczne epizody Gotowych na wszystko.

Zobacz również: Gdzie Aaron Paul poznał swoją żonę? Poznaj 5 ciekawostek o aktorze z Breaking Bad!

Fot. kadr z serialu Gotowe na wszystko

Scenografia pojawiła się także w innych produkcjach

Wspaniała scenografia przedstawiająca ulicę Wisteria Lane powstała już w 1946 roku. Poza Gotowymi na wszystko kręcono tam np. seriale Leave it to Beaver  i  The Munsters, a także teledysk do piosenki Dilemma Nelly'ego i Kelly Rowland.

James Denton miał wiele wspólnego z postacią, którą grał

James Denton wcielił się w serialu w postać Mike'a. Jak wyznał w jednym z wywiadów, miał z nim wiele wspólnego – zawsze robił wszystko samodzielnie w domu, radził sobie z usterkami, miał psa i pick-upa. Byli bardzo podobni poza uzależnieniem od środków przeciwbólowych i… zabijaniem.

Fot. kadr z serialu Gotowe na wszystko

Bree Van de Kamp to postać inspirowana matką twórcy serialu

Bree Van de Kamp to jedna z głównych bohaterek produkcji. Postać grana przez Marcię Cross powstała wskutek inspiracji matką Marca Cherry'ego. Była bardzo silną kobietą o niezwykłych zdolnościach kulinarnych i skłonności do perfekcjonizmu w każdym aspekcie życia.

Poznaj kilka sekretów dotyczących obsady Gotowych na wszystko!

Źródła: ScreenRant, First for Women / Ilustracja wprowadzenia: plakat Gotowe na wszystko

Copywriterka, absolwentka filologii polskiej i publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia, podróży i platform streamingowych.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.