Advertisement

TOP 20 – Najlepsze horrory 2017 roku!

Przedstawiamy ranking najlepszych horrorów roku 2017! Gatunek ten od dobrych kilku lat króluje w światowym box office udowadniając, że horrory wciąż są na topie. Bywa kiczowaty, dużo projektów to zwykłe odcinacze kuponów, ale perełki również się trafią. Podobnie jest i w tym zestawieniu. Zapraszamy!


Sprawdź również:

Najlepsze horrory w historii

Najlepsze filmy akcji

Najlepsze komedie

Najlepsze bajki i filmy dla dzieci


20. Baba Jaga, reż. Caradoc W. James

Film o młodej dziewczynie, która postanawia zapukać do domu zmarłej kobiety, która za życia była powszechnie uważana za czarownicę. Tym samym nieświadomie rozpoczyna serię makabrycznych wydarzeń. Początek naszej listy nie jest może szczytem marzeń i nie prezentuje wygórowanego poziomu, jednak w wielu momentach naprawdę można się go przestraszyć. Dlatego nieco warunkowo, ale zasila raning.


19. Piła: Dziedzictwo, reż. Michael Spierig, Peter Spierig

Serii Piła nikomu przedstawiać nie trzeba – należy ona już właściwie do klasyki kina gatunkowego. Kolejna część cyklu skupia się na serii tajemniczych morderstw, których sprawcą prawdopodobnie jest John Kramer. Czy to prawda? Czy to możliwe, że najstraszniejszy zabójca wszech czasów powrócił? Odpowiedź na to pytanie wraz z licznymi fabularnymi pułapkami zastawionymi na bohaterów przyniesie Piła: Dziedzictwo. Jeżeli macie sentyment do tej serii, ta część pomimo kilku niedoskonałości, przyniesie Wam to czego oczekujecie, czyli strach i dobrą zabawę .

jigsaw pila dziedzictwo 1180x701


18. Rings, reż. Javier Gutierrez

Jedna z pozycji, które dostały się tutaj nieco awansem, aczkolwiek wciąż potrafi nastraszyć i zawiera pewien pierwiastek poprzednich części. Główną bohaterką jest Julia. By uratować swojego chłopaka postanawia obejrzeć tajemniczą kasetę wideo. Wkrótce dowiaduje się, że zostało jej siedem dni życia. Nic odkrywczego ani wybitnego, jednak na wspólne posiadówy wśród przyjaciół jak znalazł.


17. Redwood, reż. Tom Paton

Fabuła filmu opowiada o parze, Joshu (Mike Beckingham) i Beth (Tatjana Inez Nardone). Josh jest chory na białaczkę, a usłyszawszy o miejscu w górach, gdzie ludzie niewytłumaczalnie zdrowieją, oboje postanawiają wyruszyć na wycieczkę. Bohaterowie mimo ostrzeżeń zbaczają z wyznaczonego szlaku i wkraczają na tereny, gdzie czeka ich śmiertelne niebezpieczeństwo. Cóż powiedzieć, film nie grzeszy oryginalnością.  Mimo wszystko może pochwalić się ładnymi widoczkami, które nakręcono w naszych polskich Karkonoszach.

redwood 2017


16. Śmierć nadejdzie dzis, reż. Christopher Landon

Dzień świstaka ubrany w horror? Poproszę! Studentka college’u każdego dnia na nowo budzi się w dniu swojej śmierci, powoli odkrywając niezwykłe szczegóły przyczyn zabójstwa, by wreszcie odkryć tożsamość mordercy i jego motywy. Film Christophera Landona świadomie pogrywa z oczekiwaniami widzów, tworząc niesamowity z oglądającym, dzięki czemu seans minie przyjemnie wraz ze skokami adrenaliny co jakiś czas. 

śmierć nadejdzie dziś


15. Opiekunka, reż. McG

Piękna opiekunka Cole’a to z pozoru zwykła dziewczyna. Z czasem jednak chłopak odkrywa mroczny sekret niani – należy ona do sekty satanistycznej, która swoje istnienie pragnie zachować w tajemnicy. Cole będzie w dużym niebezpieczeństwie… To, co zdecydowanie warto zaliczyć na plus w filmie, to duża doza brutalności, która powoduje wstręt i przerażenie. Bardzo dobrze skomponowana ścieżka dźwiękowa buduje atmosferę zła oraz niepewności, co dalej się wydarzy. W pewnych momentach horror przeradza się w … komedię. Opiekunka udanie pokazuje, jak dzięki wymieszaniu gatunków można stworzyć klimatyczny i wciagający dreszczowiec. Polecam! 

2000x1333 p26x5b


14. Co się wydarzyło w Gracefield, reż. Mathieu Ratthe

No właśnie, co tam się stało? Grupa przyjaciół udaje się do domku letniskowego w tytułowym Gracefield. Udaną zabawę przerywa jednak dziwny wypadek… Motyw podobny do Domu w głębi lasu i trzeba przyznać, że jest bardzo udany. Na uwagę zasługują efekty specjalne, momentami wbijając głęboko w fotel. Bohaterowie wydają się być na tyle wiarygodni, że trzymamy za nich kciuki w krytycznych chwilach. Choć nie jest to kino, które Was zachwyci, jednak dla rasowego maniaka horrorów seans filmu Co wydarzyło się w Gracefield powinien być udany. 

1507028291


13. Resident Evil: Vendetta, reż. Takanori Tsujimoto

Film osadzony w świecie Resident Evil, który mogliśmy poznać za sprawą licznych gier – nie ma natomiast nic wspólnego z serią filmów z Millą Jovovich w roli głównej. Jest to już trzecia produkcja wykonana w technice CGI o tytule Resident Evil – po Resident Evil: Degeneration z 2008 roku oraz Resident Evil: Damnation z 2012. Pierwszoplanową postacią w filmie jest dobrze znany z gier Chris Redfield, który mierzy się z zombiakami gdzieś w Meksyku. Tam wraz z grupą szturmową infiltruje opuszczą (no nie do końca) willę. Motyw ogrzewany wiele razy, ale tu został zaprezentowany naprawdę dobrze – mamy idealny balans między akcją a horrorem. Gdyby film ograniczył się tylko do tego miejsca, mógłby być naprawdę świetną produkcją…

Resident Evil Vendetta


12. Lekarstwo na życie, reż. Gore Verbinski

Powrót Gore’a Verbińskiego do horroru. Twórca znany zwłaszcza z trylogii Piracii z Karaibów po 15 latach od nakręcenia The Ring powraca do gatunku. Tym razem poznamy historię Lockharta (Dane DeHaan), naznaczonego traumą z dzieciństwa pracownika wielkiej korporacji, który zostaje wysłany przez zarząd firmy do Szwajcarii. Ma za zadanie sprowadzić do kraju szefa, który w trakcie pobytu w uzdrowisku postanowił zrezygnować ze stanowiska. Trop wiedzie go do położonego w Alpach zamku, do którego przybywają wypaleni zawodowo, starzejący się bogacze. Na miejscu okazuje się, że wbrew temu, co widnieje na ulotkach, górskie powietrze i źródlana woda niekoniecznie mają zbawienny wpływ na zdrowie kuracjuszy. Bohater odkrywa mroczne sekrety i musi walczyć, by ocalić życie i zdrowie psychiczne. Lekarstwo na życie może pochwalić się wspaniałą, wystawną oprawą, starannie skomponowanymi kadrami, specyficzną atmosferą oraz ambicjami wykraczającymi poza standardowego straszaka.

Lekarstwo na zycie


11. Annabelle: narodziny zła, reż. David F. Sandberg

Sequel ten nieco podzielił widzów. Dla jednych zdecydowanie lepszy od pierwszej części – inni uważają go za typowy odcinacz kuponów. Kilka lat po tragicznej śmierci córeczki lalkarz i jego żona przyjmują pod swój dach zakonnicę i dziewczynki z sierocińca, które niedługo potem staną się celem opętanego dzieła rąk lalkarza – Annabelle.

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?