Advertisement
Advertisement

Filmy jak American Pie. Podobne komedie młodzieżowe!

American Pie to amerykański film komediowy z 1999 roku, który doczekał się licznych kontynuacji i spin-offów oraz produkcja często naśladowana. Jeśli uwielbiasz historię Jima Levensteina i jego kumpli, to sprawdź listę prezentującą amerykańskie filmy podobne do American Pie.

Filmy takie jak American Pie to przede wszystkim sprośne, głupkowate, wulgarne lub balansujące na granicy dobrego smaku komedie o prawie dorosłych licealistach albo studentach z USA, w których przewijają się często stereotypowe postaci niedoświadczonych i niedojrzałych mężczyzn próbujących zaspokoić swoje młodzieńcze seksualne fantazje. Produkcje takie skupiają się głównie na temacie seksu czy konkretyzując, tzw. pierwszego razu. W końcu fabuła American Pie oscyluje wokół tego, że bohaterowie zawierają pakt o utracie dziewictwa przed ukończeniem liceum. W zestawieniu znajdują się produkcje, które przedstawiają historię z męskiego punktu widzenia, więc zabraknie tu dziewczęcych reprezentantów takich jak: Seks to nie grzech, Do zaliczenia czy Łatwa dziewczyna. Bez zbędnego przedłużania, oto amerykańskie filmy i komedie podobne do American Pie!

komedie filmy podobne do american pie

 


Filmy podobne do American Pie

Supersamiec (2007)

Na pierwszy ogień w zestawieniu przedstawiającym komedie młodzieżowe podobne do American Pie idzie Supersamiec. Film Grega Mottoli to ceniona i zabawna satyra na amerykańską młodzież, w której aktorsko błyszczą Jonah Hill, Michael Cera, Christopher Mintz-Please oraz Seth Rogen. Jeden z najlepszych filmów w tym zestawieniu to historia paczki kumpli, którzy chodzą do ostatniej klasy liceum. O seksie mogliby rozprawiać godzinami, lecz wciąż są to dla nich rozważania tylko teoretyczne. W obliczu presji jaką jest zbliżający się do końca rok szkolny, postanawiają zdobyć alkohol i udać się na imprezę, na której rozpoczną swoje życie seksualne. Film dostępny w bibliotece Netflixa.

Dziewczyna z sąsiedztwa (2004)

Kolejny film to pełna seksualnych odniesień komedia z Emilem Hirschem oraz Elishą Cuthbert. Obraz początkowo spotkał się z chłodnymi recenzjami, ale po latach zyskał status kultowej produkcji. Dziewczyna z sąsiedztwa, to historia Matthew, szkolnego prymusa, który przeżywa pierwszą miłość. Chłopak zadurza się w starszej od siebie, pozornie idealnej sąsiadce i po czasie odkrywa, że obiekt jego uczuć jest gwiazdką porno. Film można obejrzeć w serwisie Prime Video.

Ale czad! (2009)

Mniej znana produkcja, ale to zdecydowanie przedstawiciel młodzieżowych komedii takich jak American Pie. Ale Czad! opowiada o Shawnie i Nicku, członkach szkolnej drużyny futbolowej, którzy podstępem decydują się dołączyć do grupy cheerliderek, aby trafić na obóz sportowy dla dziewczyn i tam bliżej zapoznawać się z nowymi koleżankami. Komedia dostępna jest w serwisach VOD: Chili oraz iTunes.


filmy podobne do american pie seks komedie

Eurotrip (2004)

Można się zżymać, że Eurotrip przedstawia Europę oraz Europejczyków za pomocą klisz i stereotypów, ale dla fanów sprośnych komedii to pozycja obowiązkowa. Głównym bohaterem filmu jest Scotty, porzucony przez dziewczynę absolwent liceum, który udaje się z przyjaciółmi w szaloną podróż po Europie, aby spotkać się z poznaną przez internet dziewczyną.

Beztroskie lata w Ridgemont High (1982)

Klasyczna komedia licealna, która dała światu świetną rolę Seana Penna oraz ikoniczną scenę wyłaniającej się z basenu Pheobe Cates. Beztroskie lata w Ridgemont High opowiada o grupie młodych chłopców i dziewczyn z Kalifornii, którzy weszli w okres dojrzewania i pragną przeżyć swój pierwszy raz. Produkcja dostępna jest w katalogu serwisów Chili oraz iTunes.

Ostra jazda (2000)

Zwariowana komedia o beztroskich studentach od Todda Philipsa, reżysera późniejszej trylogii Kac Vegas. Film przedstawia historię szalonej pogoni przez Stany Zjednoczone za omyłkowo wysłaną do swojej dziewczyny seks taśmą, którą odbywa Josh i jego kumple. Produkcja dostępna w katalogu HBO GO.


seks komedie filmy podobne jak american pie

Sekspedycja (2008)

Do zestawienia wskazującego filmy podobne do American Pie trafia też młodzieżowa komedia o osiemnastoletnim prawiczku, który pragnie w końcu „stać się mężczyzną”. Cel ten zamierza spełnić jadąc na drugi koniec Ameryki, gdzie mieszka poznana przez internet dziewczyna, która obiecała chłopakowi, że spełni jego marzenie.

Wszyscy moi przyjaciele nie żyją (2020)

Na liście uwzględniamy również polskiego przedstawiciela i najnowszą produkcję w zestawieniu. Netflixowy Wszyscy moi przyjaciele nie żyją to zbierająca skrajne oceny próba przeniesienia na rodzimy grunt klisz z amerykańskich młodzieżowych seks-komedii, którą doprawiono czarnym humorem. Fabuła przedstawia imprezę sylwestrową z zaskakującym finałem, na której młodzi bohaterowie piją, ćpają, uprawiają seks, ale i ostatecznie odkrywają prawdę o samych osbie. Film dostępny wyłącznie na Netflix.


To były komedie młodzieżowe i filmy podobne do American Pie.

Sprawdź również:

Co obejrzeć po: Wszyscy moi przyjaciele nie żyją. Filmy podobne do hitu z Julią Wieniawą

Co obejrzeć po: Kac Vegas. Filmy podobne do kultowej komedii

TOP 10 – Najlepsze komedie na CDA Premium

Najlepsze komedie w historii! I TOP 50

Dobre komedie na Netflix! Śmieszne i polecane! [TOP 30]

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?