Co obejrzeć po: Wszyscy moi przyjaciele nie żyją. Filmy podobne do hitu z Julią Wieniawą

Może się to podobać lub nie, ale faktem jest, że Wszyscy moi przyjaciele nie żyją to zdecydowanie najgłośniejsza w naszym kraju produkcja w końcówce 2020 roku. Opinie wokół filmu są oczywiście podzielone i mocno spolaryzowane. Wiele osób po seansie hitu platformy Netflix z Julią Wieniawą w roli głównej będzie miało ochotę na zbliżone doświadczenie filmowe w sylwestrowy wieczór. A jako że ta postmodernistyczna i pełna czarnego humoru netfliksowa pozycja o sylwestrowej imprezie, która wymknęła się spod kontroli jest bardzo trudna do dokładnego gatunkowego zdefiniowania, postanowiliśmy zaprezentować piątkę innych bawiących się konwencją produkcji. Oto filmy podobne i w klimacie do Wszyscy moi przyjaciele nie żyją!


Zobacz inne teksty z serii:

Co obejrzeć po: Virgin River. Seriale podobne do hitu Netflix Original

Co obejrzeć po: Euforia. Filmy i seriale podobne do produkcji z Zendayą

Co obejrzeć po: Gambit królowej. Filmy i seriale podobne do produkcji o genialnej szachistce


Dom w głębi lasu

Dużo krwi i zabawa konwencją? Zapraszamy do Domu w głębi lasu. Na początek prawdopodobnie najbardziej udana produkcja z całego zestawienia i zarazem najdrastyczniejsza, bo to horror, który znalazł się na liście głównie dlatego, że w bardzo ciekawy sposób bawi się ikonografią, schematami i kliszami, które oferuje gatunek. A zaczyna się, jak to zwykle bywa, niewinnie. Piątka niczego niepodejrzewających przyjaciół wybiera się do pewnego domu na odludziu – a przynajmniej tak się im wydaje.

Opiekunka

Krwawa jatka w domu na przedmieściach oraz żonglowanie schematami? Sprawdźcie Opiekunkę! Kolejny na liście film to paradne skrzyżowanie horroru z komedią, sprowadzające do absurdu pewne klisze z różnych gatunków i bawiące się klasycznymi bohaterami kina grozy, co jest największym podobieństwem w stosunku do produkcji z Wieniawą. To historia pewnego zadurzonego we własnej opiekunce młodego chłopaka, który przypadkiem odkrywa, że należy ona do… satanistycznej sekty.

Zabawa w pochowanego

Rodzinna impreza, która zamienia się w festiwal gore? Tak streścić można kolejny film z Samarą Weaving, tytułową Opiekunką z poprzedniej polecanej produkcji.  Tym razem wschodząca gwiazda Hollywood pojawia się w głównej roli, jako panna młoda, która wraz ze świeżo poślubionym małżonkiem wybrała się na kolację do jego wielkiej posiadłości rodzinnej. Na miejscu zmuszona zostaje do uczestniczenia w sadystycznej grze, której stawką jest przetrwanie.


Kac Vegas

Ten film jest w najmniejszym stopniu podobny do czarnej komedii Jana Belcla i Mitji Okorna, ale ma podobny motyw odkrywania przez widza wydarzeń zaskakujących, ekscentrycznych i pełnych różnego rodzaju humoru. Ponadto to wciąż swoisty powiew świeżości wśród zblazowanych, robionych na jedno kopyto amerykańskich komedii (co oczywiście nie przeszkadzało wpaść kolejnym częściom w podobny schemat). Ot, grupa przyjaciół postanawia zabrać swojego kumpla na niezapomniany wieczór kawalerski w Las Vegas. Niestety, ale po szalonej zakrapianej imprezie panowie nic nie pamiętają, a na domiar złego gubią…. pana młodego. To już jest mała klasyka, więc pewnie znacie, ale zawsze warto obejrzeć ponownie.

W lesie dziś nie zaśnie nikt

No dobrze, jeżeli ktoś, kto oglądał już Wszyscy moi przyjaciele nie żyją, jednak jeszcze nie sprawdził polskiej produkcji Bartosza M. Kowalskiego, niech najlepiej to zrobi. Tak samo jak w przypadku tego rocznej produkcji z Wieniawą, W lesie dziś nie zaśnie nikt prawdopodobnie albo znienawidzicie, albo pokochacie za nawiązania do klasyki i zabawę konwencją (a przynajmniej jej próbę). Tytuł opowiada o uczestnikach pewnego obozu przetrwania, którzy spotykają w lesie groźnych kanibali. Zdecydowanie coś na odmóżdżenie.

NAJLEPSZY ODCINEK 1. SEZONU WIEDŹMINA TO:

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Olo pisze:

Bardziej Kac Wawa, a nie Kac Vegas, bo to ten sam gówniany poziom filmu.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?