Gra o Tron – Lena Headey chciała innego rozwiązania sceny Cersei i Eurona

W premierowym odcinku ósmego sezonu Gry o Tron Cersei Lannister podjęła decyzję, która wprawiła widzów w zdumienie. Lena Headey, aktorka wcielająca się w postać, w trakcie kręcenia serialu opierała się pomysłowi scenarzystów.

W epizodzie Winterfell, Euron Greyjoy (Pilou Asbæk) po audiencji domaga się od Cersei spotkania sam na sam. Początkowo królowa w swoim stylu stanowczo odmawia, lecz w ostatniej chwili zmienia decyzję i zaprasza sojusznika do komnaty, gdzie dochodzi między nimi do stosunku seksualnego. Z wywiadu w Entertainment Weekly dowiadujemy się, że Lena Headey w trakcie prac nad odcinkiem uważała, że jest to zachowanie sprzeczne z postacią Cersei i próbowała rozmawiać z twórcami Gry o Tron o zmianie w scenariuszu.

Powtarzałam: „Ona by tego nie zrobiła, walczyłaby cały czas, ale [showrunnerzy D. Benioff i D. Weiss] oczywiście wiedzieli, co robią i byli nieugięci, że Cersei zrobiłaby to co musiała”.

cersei euron scena 8 sezon 1 odcinek

fot. kadr z odcinka Winterfell serialu Gra o Tron/HBO

Zobacz również: Najlepsze memy po premierze ósmego sezonu Gry o Tron

W dalszej części rozmowy Headey opowiada, że zrozumiała, iż przedstawicielka rodu Lannisterów jest mistrzynią przetrwania i była to dla niej część gry o władzę, a oddała się Euronowi ze względów politycznych, gdyż obawiała się stracić cennego sojusznika w finałowym etapie wojny o panowanie nad Westeros.

Finałowy sezon Gry o Tron zadebiutował w Polsce 15 kwietnia. Liczyć będzie 6 odcinków, które pojawiać się będą co tydzień na antenie HBO i HBO GO.  Premiery odbywają się w poniedziałki o godzinie 3:00 w nocy oraz o 20:10.

Źródło: ew.com / ilustracja wprowadzenia: fot. Helen Sloan/HBO

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?