Jumanji: Przygoda w dżungli najbardziej kasowym filmem w historii Sony Pictures

We wtorek wieczorem Jumanji: Przygoda w dżungli przekroczyło 403, 7 milionów dolarów w amerykańskim box office. Oznacza to, że film z Dwaynem Johnsonem stał się dla wytwórni Sony Pictures najbardziej kasowym filmem w historii krajowej dystrybucji.

Komedia przygodowa, w której wystąpili również Jack Black, Kevin Hart  Karen Gillan przegoniła w ten sposób hit z 2002 roku – Spider-Mana w reżyserii Sama Raimiego.  Sequel niezapomnianego filmu z Robinem Williamsem podobnie jak superbohaterskie widowisko o Człowieku Pająku również zainkasował już na swoim koncie 950 milionów z kin na całym świecie.

Jumanji: Przygoda w dżungli trafił do rodzimych kin 29 grudnia 2017 roku. W Polsce produkcja przekroczyła granicę 600 tysięcy widzów.

Zobacz również: Jumanji: Przygoda w dżungli – recenzja komedii przygodowej

jumanji 01

W filmie z końcówki 2017 roku czworo nastolatków zostaje wciągniętych do świata Jumanji i zmuszonych do stawienia czołu nosorożcom, czarnym mambom i niekończącym się pułapkom oraz łamigłówkom w samej dżungli. Chcąc przeżyć, muszą wcielić się w postacie z gry: łagodny Spencer stanie się głupim sportowcem (Dwayne Johnson), futbolista Fridge zmienia się w małego Einsteina (Kevin Hart), dziewczyna specjalizująca się w nowoczesnych technologiach okaże się oczytanym profesorem (Jack Black), a cherlawa Martha wcieli się w amazońską wojowniczkę (Karen Gillian). By pokonać grę i powrócić do swoich poprzednich wcieleń, bohaterowie będą musieli całkowicie odmienić swój sposób postrzegania świata.

Źródło: thewrap.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?