Igrzyska śmierci otrzymają swój prequel!

Mówiono o tym już od kilku lat, ale teraz wreszcie wygląda na to, że mamy potwierdzenie i adaptacja słynnej młodzieżowej serii otrzyma swój prequel.

Suzanne Collins, która napisała Igrzyska śmierci, w przyszłym roku wyda również kolejną książkę traktującą o tym uniwersum. Póki co wiemy, że akcja ma się rozgrywać 64 lata od właściwych filmów. Będzie to dziesiąta rocznica pierwszych Głodowych Igrzysk.

Igrzyska śmierci

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Spider-Man: Daleko od domu – nowi Mściciele się formują!

Igrzyska śmierci opowiadają o rządzonym przez bezwzględnych oligarchów państwie Panem. Każdego roku rozgrywają się tam krwawe Głodowe Igrzyska, w których wybrane dzieci z każdego Dystryktu walczą ze sobą na śmierć i życie. Upamiętniają one bunt 13 Dystryktu przeciwko legalnej władzy.

View this post on Instagram

Repost from @scholasticinc Exciting news, Hunger Games fans: A prequel novel set 64 years before the events of The Hunger Games is set to publish in May 2020! On returning to the world of The Hunger Games, author Suzanne Collins said, “With this book, I wanted to explore the state of nature, who we are, and what we perceive is required for our survival. The reconstruction period ten years after the war, commonly referred to as the Dark Days—as the country of Panem struggles back to its feet—provides fertile ground for characters to grapple with these questions and thereby define their views of humanity.” — #hungergames #thehungergames #suzannecollins #panem #scholastic #ireadya #yalit

A post shared by The Hunger Games (@thehungergames) on

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?