Śniegu już nigdy nie będzie – polski film w finale Arab Critics’ Award!

Polski Instytut Sztuki Filmowej poinformował, że film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta Śniegu już nigdy nie będzie znalazł się w finale Arab Critics’ Award. Filmy, z którymi będzie konkurował to Aida Jasmili Žbanić i Undine Christiana Petzolda.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2019 roku, a jej laureatką została Labina Mitevska – producentka i aktorka filmu Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia. W skład jury wchodzi obecnie 54 najbardziej uznanych arabskich krytyków filmowych, a przewodniczy im Ola Kamel Al-Sheikh.

Śniegu już nigdy nie będzie to polski kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy. Polska produkcja (jako pierwsza od pięciu lat) pojawiła się też na tegorocznym festiwalu w Wenecji.

Zobacz także: Wiedźmin – wiemy, kto zagra królową Meve!

Zobacz także: Śniegu już nigdy nie będzie – konferencja prasowa filmu na festiwalu w Wenecji

W obsadzie możemy zobaczyć Aleca Utgoffa, Maję Ostaszewską, Agatę Kuleszę, Weronikę Rosati, Katarzynę Figurę czy Andrzeja Chyrę. Za zdjęcia odpowiada Michał Englert, za scenografię Jagna Janicka, a producentami są m.in. Małgorzata Szumowska i Michał Englert. Film opowiada historię masażysty, który pracuje na luksusowym osiedlu i wchodzi w niezwykłe relacje ze swoimi klientami.


Źródło: pisf.pl / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarka

Studentka filologii polskiej oraz publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia i platform streamingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?