Falcon i Zimowy Żołnierz – Easter Eggi i nawiązania z 5 odcinka!

Falcon i Zimowy Żołnierz zaskoczył nas kolejnym odcinekiem. Nie ma co ukrywać, ten odcinek był wręcz nieziemski! Zawierał on w sobie również wiele ciekawostek. Oto najciekawsze z nich!

Przygody Sama Wilsona i Bucky’ego Barnesa cieszą się niebywałą popularnością. Każdy odcinek sprawia, że chcemy więcej i więcej. Każdy odcinek zawiera w sobie również wiele ciekawostek, które postaramy się przedstawić!

Narodziny nowego Falcona

Tak jak pisaliśmy w pierwszej części naszej serii artykułów – Joaquín Torres w komiksach, był następcą Falcona. W tym odcinku Sam wypowiada takie słowa jak Możesz je zatrzymać. Chodzi mu oczywiście o skrzydła. Natomiast Wilson zabiera ze sobą tarczę z vibranium, co sygnalizuje nam narodziny nowego Kapitana Ameryki.

Falcon i Zimowy żołnierz

Kadr z serialu Falcon and the winter solider

Tajemnicze cameo

Wszyscy zastanawialiśmy się, kto będzie tym tajemniczym cameo? Otóż nie jest to ani Punisher, ani Profesor X, jak i również She-Hulk. Okazało się, że tajemniczym cameo jest hrabina Valentina Allegra de Fontaine. Czytelnikom komiksów znana jako Madame Hydra. Co ciekawe, miała się po raz pierwszy pojawić w Czarnej Wdowie, ale niestety pandemia pokrzyżowała te plany.

Sokoviański pomnik

Tym razem wyruszymy w podróż do Sokovii! Wiemy dokąd uciekł Zemo w poprzednim odcinku, przez tunel. Udał się do rodzinnego miasta Wandy i Pietra. Pomnik jest niesamowicie podobny do tego, który widzieliśmy podczas animacji w napisach końcowych w Avengers: Czas Ultrona. Gdy do Zema dołącza Bucky, ten pierwszy zdradza, że przekreślił swoje nazwisko w jego notesie. Chwilę później Ayo wraz ze swoim oddziałem zabierają Zemo do więzienia na Wakandzie. Ayo następnie nazywa Barnes’a Białym Wilkiem (Pozdrawiamy Geralta).

 

Falcon i Zimowy żołnierz

Kadr z serialu Falcon and the winter solider

Zobacz również: Doctor Strange in the Multiverse of Madness – Kevin Feige ujawnił prawdopodobne logo filmu!

Oddział 322d

Co ciekawe, wydarzenia, które opisuje Isaiah Bradley wydarzyły się naprawdę. Pierwsze odcinki serialu uczyły nas tolerancji, gdyż opowiadały o uprzedzeniach rasowych. Padło również pytanie czy Stany Zjednoczone są gotowe na czarnoskórego Kapitana Amerykę. Ten wątek zostaje podjęty w rozmowie Sama Wilsona z Isaiahem Bradleyem, w której zastanawiają się nad długą historią rasizmu w Ameryce. Istnieje wzmianka o grupie myśliwskiej 332d, utworzonej w 1942 roku. Znajdowali się w Tuskegee, niesławnym obozie, który przeprowadzał tajne eksperymenty na Afroamerykanach.

Nowa zabawka z Wakandy

Na pewno Wasz wzrok przykuła walizka, którą Bucky wręczył Samowi. Otóż, znajdują się tam prawdopodobnie nowe skrzydła Falcona, które są stworzone z vibranium. Biorąc pod uwagę, że są z Wakandany, rozsądnie jest założyć, że będą znacznie bardziej zaawansowane niż te, które latał wcześniej.

Bucky zdradza sekret Rogersa!

Bucky nawiązuje do niewidocznej rozmowy ze Steve’em Rogersem, w której Steve powiedział, że zamierza pozostać w przeszłości i wrócić, aby dać Samowi tarczę. Pasuje to idealnie, ponieważ w Avengers: Koniec Gry Steve i Bucky wydawali się świadomi, że żegnają się, a Bucky wiedział, że trzeba czekać na starszego Steve’a, gdy Hulk nie był w stanie przywrócić Kapitana Ameryki. Przypuszczalnie Steve dał Bucky’emu swój stary notatnik poza kamerą.

Kim w końcu chce być John Walker?

Kolejny odcinek, a ten człowiek staje się coraz dziwniejszy. W poprzednim odcinku wydawało się, że chce być jak Kapitan Ameryka. Natomiast teraz, podczas sceny po napisach, wybijanie tarczy wyglądało bardzo podobnie do wybijania pierwszej zbroi Iron Mana, poprzez Tony’ego Starka w pierwszym Iron Manie. Dodatkowo oficjalnie dowiedzieliśmy się, że jest ona U.S. Agentem!

Zobacz również: Falcon i Zimowy Żołnierz – Easter Eggi i nawiązania z 4 odcinka!

A więc to były najlepsze ciekawostki, easter eggi czy też nawiązania w piątym odcinku Falcon i Zimowy Żołnierz. Jeśli coś jeszcze znaleźliście – piszcie śmiało w komentarzach! Powiedzcie jaka ciekawostka była waszą ulubioną i do zobaczenia w przyszłym tygodniu, po przedostatnim odcinku serialu!


Źródło: Disney+, Screen Rant, ilustracja wprowadzenia: Marvel

Dziennikarz

Geek, student, audiofil. Zbieram komiksy i płyty winylowe. Poza filmami, kocham także muzykę. Wierny fan X-Men, Scarlett Johansson, Elizabeth Olsen czy Anyii Taylor-Joy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?