The Favourite – sprośna komedia o królewskich intrygach? Oto zwiastun nietypowego dzieła!

Wytwórnia Fox Searchlight Pictures opublikowała nowy zwiastun oraz plakat historycznego dramatu zatytułowanego The Favourite. Jego gwiazdami są: Emma Stone, Olivia Colman i Rachel Weisz. Zapraszam do zapoznania się z udostępnionymi w mijającym tygodniu materiałami.

Zobacz również: The Oath – zwiastun satyry na obecny podział polityczny!

The Favourite to sprośna, ostra opowieść o królewskiej intrydze, pasji, zazdrości i zdradzie. Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami. Niemniej jednak, wystawne życie  oraz rozrywka bez przeszkód tutaj kwitną. Na tronie natomiast zasiada wątła królowa Anna (Olivia Colman). Z racji jej stanu zdrowia i kłopotliwego temperamentu, bliska przyjaciółka władczyni – Sarah (Rachel Weisz), korzysta z okazji i rządzi krajem zamiast niej. Kiedy do Anglii przybywa nowa służka – Abigail (Emma Stone), urok bohaterki bezpowrotnie przywiązuje ją do Sarah.

Plakat promujący film The Favourite

Fot.: Fox Searchlight

Sarah zabiera Abigail pod swoje skrzydła, w czym służka widzi szansę na powrót do swoich arystokratycznych korzeni. Ponieważ polityka wojny pochłania przyjaciółkę władczyni bez reszty, nowa przybyszka szybko zastępuje jej miejsce, stając się towarzyszką królowej. Ich rozkwitająca przyjaźń daje bohaterce szansę na spełnienie własnych ambicji. Tak więc od teraz służka nie pozwoli, aby żadna kobieta, ani mężczyzna, czy też polityka lub królik stanęły jej na drodze do osiągnięcia celu.

The Favourite wyreżyserował Yorgos Lanthimos na podstawie scenariusza autorstwa Tony’ego McNamary i Deborah Davis. Film trafi do kina już 23 listopada 2018 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Fox Searchlight

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?