Thor 4 zapowiedziany! Taika Waititi reżyserem, Akira przesunięta

Dotąd nie było nawet wiadomo, czy czwarta część przygód boga piorunów w ogóle powstanie. Wygląda jednak na to, że jeszcze nacieszymy się co najmniej z jednej odsłony.

Portal The Hollywood Reporter podał informację, że Thor 4 powstanie, i to pod wodzą Taiki Waititiego, ojca sukcesu Thor: Ragnarok. Nie wszyscy jednak będą zadowoleni. W wyniku ujawnionych planów Disneya zdecydowanie opóźnią się prace nad Akirą, jako że reżyser nie byłby w stanie pogodzić udziału w dwóch tak dużych przedsięwzięciach jednocześnie.

Zobacz również: Flash Gordon – Taika Waititi nakręci animowaną wersję kultowego hitu lat 80.?

Opis poprzedniej części: Wieści o kłopotach w ojczyźnie sprawiły, że Thor powrócił do Asgardu. Po przybyciu okazuje się, że władza Lokiego, nadal podszywającego się pod Odyna, doprowadziła do licznych problemów, m.in do uwolnienia samej Heli. Kiedy Thor się z nią spotyka, dochodzi między nimi do walki, w wyniku której zostaje on wypędzony na Sakaar – barbarzyńską planetę, rządzoną przez czarującego, lecz nikczemnego Grandmastera. Tam poznaje ukrywającą się na planecie Valkyrię, która zapoznaje Thora z rządzącym. Asgardczyk staje się gladiatorem, zostaje pozbawiony swoich włosów oraz młota Mjolnira, a na arenie spotyka najsłynniejszego zawodnika w historii planety – Hulka.

Obsada: Chris Hemsworth (Thor), Tom Hiddleston (Loki), Mark Ruffalo (Hulk), Idris Elba (Heimdall), Anthony Hopkins (Odyn), Cate Blanchett (Hela), Jeff Goldblum (Grandmaster), Tessa Thompson (Valkyrie), Karl Urban (Skurge), Sam Neill, Benedict Cumberbatch (Doktor Strange).

Reżyserem filmu jest Taika Waititi. Za scenariusz odpowiadają Christopher Yost i Craig Kyle. Thor: Ragnarok miał swoją premierę 25 października 2017 roku.

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: Matt Baron/REX/Shutterstock

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kec pisze:

Patrząc na wypowiedzi Hemswortha to spokojnie może być więcej części o ile będzie mógł też występować w innych filmach i mieć dłuższe przerwy z tą postacią

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?