Legion – złoczyńca bohaterem? Farouk w nowej zapowiedzi 3. sezonu

Pojawił się nowy spot promujący Legion ze swoim ostatnim sezonem.

Możemy na nim zobaczy Amahla Farouka (fenomenalny Navid Negahban), arcywroga głównego bohatera, który w 3. sezonie pojawi się w zupełnie nowej roli w tej historii. Materiał przedstawia w telegraficznym skrócie to, co doprowadziło do tragicznych wydarzeń w finale 2. sezonu. Tak jak już Noah Hawley i spółka nas zdążyli przyzwyczaić, w scenie z Faroukiem nie brakuje niestandardowego podejścia, jeśli chodzi o scenerię.

Zobacz również: Legion – Charles Xavier w nowej zapowiedzi 3. sezonu

Oparty na marvelowskim komiksie autorstwa Chrisa Claremonta i Billa Sienkiewicza, Legion podąża śladami Davida Hallera (Dan Stevens), mężczyzny, który przez lata wierzył, iż cierpi na schizofrenię, a następnie odkrył, że prawdopodobnie jest potężnym mutantem. Z pomocą zespołu specjalistów, bohater zaczyna korzystać ze swoich umiejętności, w wyniku czego dowiaduję się o prześladującym go, złośliwym pasożycie. Obecnie David wskutek manipulacji śmiertelnego wroga, niezwykle potężnego Amahla Farouka (Navid Negahban), stał się wręcz antagonistą swojej własnej historii. I tak będzie wyglądał punkt wyjścia 3. sezonu.

Producentami wykonawczymi serii są: Noah Hawley, John Cameron, Lauren Shuler Donner, Simon Kinberg, Jeph Loeb i Jim Chory. Legion to ostatni, jak na razie, projekt dwóch pierwszych, przytoczonych powyżej panów, a więc twórców odpowiedzialnych za wyróżnionego licznymi nagrodami, a w tym statuetką Emmy i Złotym Globem, serial Fargo.

Źródło: Youtube / Ilustracja wprowadzenia: FX

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?