Small World – Vega chce zatrudnić do filmu Alicję Bachledę-Curuś i Colina Farrella

Patryk Vega kompletuje obsadę do jednego z wielu planowanych przez siebie filmów. Kontretnie do anglojęzycznej i międzynarodowej produkcji Small World, która podejmie temat handlu dziećmi. Jak informuje Super Express w głównych rolach Patryk Vega widzi Alicję Bachledę-Curuś oraz Colina Farellla.

Informacje te są nieoficjalne, więc na obecny moment należy je traktować w kategorii plotek i znanej z Hollywood „giełdy nazwisk”. Na pewno łatwiej przyjdzie przekonanie do filmu Alicji Bachledy-Curuś, która ma już na koncie współpracę z Patrykiem Vegą. Aktorka wystąpiła w filmie Pitbull. Niebezpieczne kobiety, w którym wcieliła się w „Drabinę”, dziewczynę jednego z gangsterów. W jej filmografii odnajdziemy również role w kinie europejskim i amerykańskim, a jednym z najlepiej ocenianych występów był ten w filmie Handel (Trade) z 2007 roku, który również traktował o przemycie ludzi. I bardzo możliwe, że zatrudnienie polskiej aktorki byłoby sporym atutem przy negocjacjach z Colinem Farrellem, gdyż Polka i Irlandczyk nie tylko w 2008 roku spotkali się na planie filmu Neila Jordana Ondine, ale i przez kilka lat byli parą oraz doczekali się syna. 

Zobacz również: Powstanie Wilk z Mordoru na Domaniewskiej? Korpoświat na celowniku reżysera Botoksu!

ondine farrell bachleda vega small world

Według informacji zawartych na stronie firmy zajmującej się marketingiem filmu Small World dowiadujemy się, że to oparta na dwuletniej dokumentacji historia, która rozgrywa się w Polsce, Rosji, Anglii i RPA oraz film-krzyk, będący protestem przeciwko handlowi dziećmi na świecie. Punktem wyjścia jest zniknięcie 4-letniej dziewczynki w jednej z polskich wsi. Na przestrzeni 14-tu lat śledzimy cztery etapy śledztwa z punktu widzenia: matki, sprawcy, policjanta oraz dziecka. Widzimy, jak z zwykli ludzie przekraczają granice człowieczeństwa, przyczyniając się do tego, że dziecko zmienia się w potwora, który po uwolnieniu w wieku 18-tu lat nie chce już wrócić do normalnego życia.

Zobacz również: Parodia zwiastunów filmów Vegi podbija Internet! Lepsze niż oryginał?

Na potrzeby scenariusza Patryk Vega odbył dziesiątki godzin rozmów z pedofilami, handlarzami żywym towarem, przemytnikami, ofiarami handlu ludźmi, prostytutkami, policjantami z Interpolu oraz z pionów kryminalnych, z rodzicami, którym porwano dzieci, a także z psychiatrami, przedstawicielami organizacji walczących z handlem ludźmi i autorytetami ze świata nauki, biorącymi udział w międzynarodowym dyskursie, dotyczącym współczesnego niewolnictwa.

Film ma trafić do kin w 2018 roku.

Źródło: se.pl / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Ondine

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?